Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śledztwo w sprawie Smoleńska. Prokuratura ma nowe kopie nagrań z Tu-154M

0
Podziel się:

Polscy biegli ponownie skopiowali zapisy "czarnej skrzynki" w lutym w Moskwie - tłumacz kpt. Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

kpt. Marcin Maksjan
kpt. Marcin Maksjan (PAP/Paweł Supernak)
bFelSuwl

Prokuratorzy prowadzący śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej otrzymali z Rosji nowe kopie nagrań z kokpitu Tu-154M - poinformował kpt. Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Polscy biegli ponownie skopiowali zapisy czarnej skrzynki w lutym w Moskwie.

_ - Wpłynęły materiały z Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej, związane z przeprowadzonymi od 17 do 28 lutego w Moskwie czynnościami biegłych. Czynności te polegały na oględzinach nośnika magnetycznego pochodzącego z rejestratora Tu-154M połączonych z ponownym skopiowaniem jego zapisu _ - powiedział kpt. Marcin Maksjan.

Dodał, że wśród otrzymanych materiałów znalazły się m.in. kopie protokołów oględzin nośnika magnetycznego i nagrania oraz fotografie sporządzone podczas przeprowadzania tych oględzin. Dokumenty, które wpłynęły w pierwszej połowie maja, już zostały przetłumaczone.

bFelSuwn

Grupa złożona z prokuratora i trzech biegłych pojechała do Moskwy, aby ponownie skopiować nagrania z rejestratora rozmów w kokpicie Tu-154M. Swoje prace rozpoczęła 17 lutego. Jak informowała w połowie lutego Naczelna Prokuratura Wojskowa, biegli liczą, że przy użyciu nowej metodologii i sprzętu uda się dokonać _ skuteczniejszego odsłuchu _ zapisu tzw. czarnej skrzynki.

Uzyskany w lutym materiał dowodowy - jak zapowiadano - miał trafić do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie drogą oficjalną za pośrednictwem prokuratur generalnych obu krajów.

Czytaj więcej w Money.pl

bFelSuwO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)