Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
waldemar pawlak
30.03.2010 06:40

Śledztwo w sprawie afery hazardowej - do 7 lipca

Jest obszerne i wymaga analizy billingów - mówi Andrzej Seremet, od jutra prokurator generalny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*Śledztwo jest obszerne i wymaga analizy billingów - wyjaśnia Andrzej Seremet, który w środę obejmie urząd prokuratora generalnego. Seremet już wstępnie zapoznał się z aktami tego śledztwa. *

Jak dodał Seremet, śledztwo jest bardzo obszerne i wymaga m.in. analizy danych dotyczących billingów i stenogramów oraz zbadania kilku tysięcy stron dokumentów dotyczących całego procesu legislacyjnego nad tzw. ustawą hazardową, które prokuratura uzyskała z ministerstwa finansów.

[

O aferze hazardowej czytaj w Money.pl ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/afera;hazardowa.html )
Seremet w _ Kropce nad i _ w TVN24 poinformował też, że dotychczas w śledztwie w sprawie tzw. afery hazardowej przesłuchano 45 świadków, głównie z ministerstw.

W połowie stycznia wiceprokurator generalny Jerzy Szymański informował posłów sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, że termin prowadzenia śledztwa w tej sprawie wstępnie zakreślono do 7 kwietnia. Wszczęte zostało na początku października. Prowadzi je Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Sprawa dotyczy szeroko pojętych nieprawidłowości przy pracach nad ustawą hazardową i została wszczęta z doniesienia CBA.

*Śledztwo obejmuje trzy wątki: *niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych w czasie prac nad ustawą o grach i zakładach wzajemnych; podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w ramach prac nad tą ustawą oraz udzielenia lub obietnicy udzielenia korzyści majątkowej lub osobistej w zamian za takie pośrednictwo.
Pytany o to, czy są jakieś opóźnienia w tym śledztwie, Seremet powiedział, że uzyskał w tej sprawie informacje tylko od prokuratora apelacyjnego, a to _ trochę zbyt mało, by stwierdzić, w jaki sposób ta sprawa się toczy, jeśli idzie o tempo _.

Jak dodał, poza sprawą tzw. afery hazardowej zapoznał się ze stanem innych _ wrażliwych spraw _, którymi interesuje się opinia publiczna, m.in. sprawy oświadczenia majątkowego wicepremieraWaldemara Pawlaka. Jak podawały media wicepremier nie wpisał w oświadczeniach majątkowych m.in. że w latach 2005-2006 był przewodniczącym rady nadzorczej Mostostalu Słupca.

Tagi: waldemar pawlak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz