Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
śledztwo smoleńskie
17.01.2014 10:16

Śledztwo smoleńskie. "Nie znaleziono śladów materiałów wybuchowych"

Eksperci poddali analizie próbki pobrane podczas sekcji ekshumowanych zwłok oraz z powierzchni wytypowanych miejsc i elementów szczątków samolotu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hiuppo/CC/Wikipedia)

Analiza fizykochemiczna próbek materiału z katastrofy smoleńskiej nie wykazała obecności materiałów wybuchowych oraz substancji będących produktami ich degradacji. Komunikat w tej sprawie podaje Naczelna Prokuratura Wojskowa, która zastrzegła, że w sprawie próbek trwają dwie analizy opinii z zakresu chemii i jedna z zakresu mechanoskopii i metaloznawstwa.

Janusz Wójcik z Naczelnej Prokuratury Wojskowej zaznaczył, że opinia fizykochemiczna nie zamyka kwestii ewentualnej obecności materiałów wybuchowych na próbkach. - _ Opinia ta jest niepełna, a miejscami niejasna _ - dodał. Śledczy wystąpili w związku z tym do autorów ekspertyzy z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji o opinię uzupełniającą. Ma ona pojawić się do końca marca.

Eksperci poddali analizie próbki pobrane podczas sekcji ekshumowanych zwłok oraz z powierzchni wytypowanych miejsc i elementów szczątków samolotu. Opinia fizykochemiczna w tym zakresie, wykonana została przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji.

Biegli przedstawili swoje konkluzje w oparciu o wyniki badań laboratoryjnych próbek zabezpieczonych w Smoleńsku na przełomie września i października 2012 r. oraz lipca i sierpnia 2013 r., wyniki badań próbek pobranych w Smoleńsku na przełomie lutego i marca 2013 r., wnioski wynikające z oględzin wraku ww. statku powietrznego i miejsca katastrofy, jak również o całokształt zebranego w toku śledztwa materiału dowodowego.

27 grudnia 2013 r. do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęły dodatkowo trzy opinie, wykonane przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji - dwie z zakresu chemii i jedna z zakresu mechanoskopii i metaloznawstwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja przesłała akta po katastrofie smoleńskiej Materiał zawiera między innymi protokoły przesłuchania świadków, w tym między innymi milicjantów, strażaków, lekarzy, sanitariuszy, którzy interweniowali na miejscu katastrofy.
Prokuratorzy ze Smoleńska bez zarzutów Według składającego zawiadomienie wojskowi prokuratorzy, którzy brali udział w czynnościach po katastrofie smoleńskiej na terenie Rosji, mieli nie dopełnić obowiązków.
Są wyniki symulacji katastrofy Tupolewa Liczące 103 strony opracowanie opublikował na swojej stronie zespół smoleński przy kancelarii premiera, którym kieruje Maciej Lasek.
Tagi: śledztwo smoleńskie, materiały wybuchowe, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz