Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śledztwo w sprawie zabójstwa generała Papały przedłużone

0
Podziel się:

Śledztwo zostało przedłużone o kolejne trzy miesiące. Zdecydował o tym Prokurator Generalny na wniosek łódzkiej prokuratury apelacyjnej.

Śledztwo w sprawie zabójstwa generała Papały przedłużone
(Andrzej Iwańczuk/Reporter)

Śledztwo zostało przedłużone o kolejne trzy miesiące. Zdecydował o tym Prokurator Generalny na wniosek łódzkiej prokuratury apelacyjnej, prowadzącej postępowanie w tej sprawie.

Śledztwo - według wcześniejszych zapowiedzi prokuratury - miało się zakończyć jeszcze w tym roku. Łódzcy prokuratorzy wystąpili jednak w ostatnich dniach do Prokuratora Generalnego z wnioskiem o jego dalsze przedłużenie do 31 marca przyszłego roku. Sprawa ma związek z pojawieniem się dodatkowych dowodów dotyczących podejrzanego o zabójstwo gen. Papały, 40-letniego Igora M. ps. Patyk.

_ - Przedłużenie śledztwa jest konieczne ze względu na pojawienie się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dodatkowych dowodów, które wymagają weryfikacji. Większość z nich dotyczy podejrzanego o zabójstwo Igora M. _ - powiedział rzecznik łódzkiej prokuratury apelacyjnej i jeden z prowadzących postępowanie Jarosław Szubert.

Jak dodał, prokuraturze pozostało do wykonania także _ kilka czynności o charakterze niejawnym _. Nie chciał zdradzić szczegółów.

Śledztwo ws. zabójstwa b. szefa policji jest w końcowej fazie, a podejrzani zapoznają się już z materiałem dowodowym. Mają oni prawo składać też wnioski dowodowe. Według łódzkiej prokuratury apelacyjnej do zabójstwa b. szefa policji doszło w wyniku napadu rabunkowego z użyciem broni palnej, a sprawcy zamierzali ukraść jego samochód daewoo espero. Podczas napadu Igor M. miał oddać do Papały śmiertelny strzał.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabójstwo Papały było przypadkowe? Ustalenia Generał były już wówczas komendant główny policji, został zastrzelony w Warszawie 25 czerwca 1998 r. w samochodzie przed blokiem, w którym mieszkał.
Były premier: To widowiskowa klęska Ziobry -_ To widowiskowa klęska Zbigniewa Ziobry _- powiedział. Prezes Solidarnej Polski odpowiada, że Edwardowi M. postawiono zarzuty za czasów rządów SLD.
Apelacja Boguckiego ws. zabójstwa Papały Apelacja kwestionuje nie sam wyrok, ale jego uzasadnienie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)