Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marek papała
11.12.2014 15:45

Śledztwo w sprawie zabójstwa generała Papały przedłużone

Śledztwo zostało przedłużone o kolejne trzy miesiące. Zdecydował o tym Prokurator Generalny na wniosek łódzkiej prokuratury apelacyjnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwańczuk/Reporter)

Śledztwo zostało przedłużone o kolejne trzy miesiące. Zdecydował o tym Prokurator Generalny na wniosek łódzkiej prokuratury apelacyjnej, prowadzącej postępowanie w tej sprawie.

Śledztwo - według wcześniejszych zapowiedzi prokuratury - miało się zakończyć jeszcze w tym roku. Łódzcy prokuratorzy wystąpili jednak w ostatnich dniach do Prokuratora Generalnego z wnioskiem o jego dalsze przedłużenie do 31 marca przyszłego roku. Sprawa ma związek z pojawieniem się dodatkowych dowodów dotyczących podejrzanego o zabójstwo gen. Papały, 40-letniego Igora M. ps. Patyk.

_ - Przedłużenie śledztwa jest konieczne ze względu na pojawienie się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dodatkowych dowodów, które wymagają weryfikacji. Większość z nich dotyczy podejrzanego o zabójstwo Igora M. _ - powiedział rzecznik łódzkiej prokuratury apelacyjnej i jeden z prowadzących postępowanie Jarosław Szubert.

Jak dodał, prokuraturze pozostało do wykonania także _ kilka czynności o charakterze niejawnym _. Nie chciał zdradzić szczegółów.

Śledztwo ws. zabójstwa b. szefa policji jest w końcowej fazie, a podejrzani zapoznają się już z materiałem dowodowym. Mają oni prawo składać też wnioski dowodowe. Według łódzkiej prokuratury apelacyjnej do zabójstwa b. szefa policji doszło w wyniku napadu rabunkowego z użyciem broni palnej, a sprawcy zamierzali ukraść jego samochód daewoo espero. Podczas napadu Igor M. miał oddać do Papały śmiertelny strzał.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabójstwo Papały było przypadkowe? Ustalenia Generał były już wówczas komendant główny policji, został zastrzelony w Warszawie 25 czerwca 1998 r. w samochodzie przed blokiem, w którym mieszkał.
Były premier: To widowiskowa klęska Ziobry -_ To widowiskowa klęska Zbigniewa Ziobry _- powiedział. Prezes Solidarnej Polski odpowiada, że Edwardowi M. postawiono zarzuty za czasów rządów SLD.
Apelacja Boguckiego ws. zabójstwa Papały Apelacja kwestionuje nie sam wyrok, ale jego uzasadnienie.
Tagi: marek papała, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz