Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

SLD razem z Palikotem? Szef Twojego Ruchu dostał zaproszenie

0
Podziel się:

- 6 września planujemy w Warszawie spotkanie wszystkich sygnatariuszy porozumienia "SLD-Lewica Razem" - zapowiedział szef SLD.

SLD razem z Palikotem? Szef Twojego Ruchu dostał zaproszenie
(PAP/Tomasz Gzell)

Szóstego września w Warszawie odbędzie się spotkanie wszystkich organizacji, które zdecydują się dołączyć do porozumienia SLD-Lewica Razem - poinformował Leszek Miller. Podkreślił, że zaprasza też szefa Twojego Ruchu Janusza Palikota.

_ - 6 września planujemy w Warszawie spotkanie wszystkich sygnatariuszy porozumienia "SLD-Lewica Razem" i tam oficjalnie przedstawimy państwu hasło wyborcze naszej koalicji oraz pewne rozwiązania programowe, organizacyjne i techniczne _ - powiedział Miller na środowym briefingu w Sejmie.

Poinformował, że rozpoczął konsultacje nad tworzeniem lewicowej koalicji wyborczej. _ - Zaczęliśmy te rozmowy od naszego strategicznego partnera i sojusznika - Unii Pracy _ - zaznaczył.

Dodał, że od teraz zamierza razem z szefem UP Waldemarem Witkowskim spotykać się z _ rozmaitymi ugrupowaniami oraz związkami zawodowymi, by pracować nad bardziej skuteczną formułą, która przyniesie lewicy sukces w wyborach samorządowych _

Miller mówił, że chce rozmawiać z przedstawicielami OPZZ oraz _ rozmaitymi fundacjami i środowiskami lewicowymi _.

Dopytywany, czy zaprosił na wrześniowe spotkanie Palikota, Miller podkreślił, że zaproszenie dla niego jest ciągle aktualne. Lider SLD przypomniał, że w czwartek zarząd TR ma podjąć ostateczną decyzję, czy tworzyć wspólną listę do wyborów samorządowych z SLD. _ - Zachęcam go oraz jego koleżanki i kolegów do przyjęcia naszej propozycji _ - dodał.

Z kolei Witkowski powiedział, że UP chce, by rozmowy na lewicy koncentrowały na kwestiach programowych. Zaznaczył, że wierzy, że porozumienie _ SLD-Lewica Razem _ może pozyskać kolejnych partnerów politycznych.

Według Witkowskiego w czasie środowego spotkania z Millerem UP zaproponowała udogodnienia _ poprawiające życie samorządowcom _.

Wśród nich ma być pomysł przekazania samorządom _ całego zasobu agencji nieruchomości agencji rolnej _. Dzięki temu - przekonywał Witkowski - samorządy będą miały większą zdolność do zaciągania zobowiązań finansowych.

W ubiegłym tygodniu Miller poinformował, że SLD zamierza zaproponować lewicowym formacjom politycznym utworzenie komitetu wyborczego pod nazwą _ SLD-Lewica Razem _. Dodał, że Sojusz deklaruje gotowość oddania _ bez żadnych warunków wstępnych _ połowy wszystkich miejsc na listach tego komitetu zainteresowanym organizacjom i działaczom.

Na propozycję Millera nie zgodził się Twój Ruch; zadeklarował, że w tej sytuacji pójdzie do wyborów samorządowych pod własnym szyldem.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada.

Czytaj więcej w Money.pl
Palikot do SLD: To propozycja ostatniej szansy Szef Twojego Ruchu poinformował, że w rozmowie z Leszkiem Millerem złożył propozycję ostatniej szansy, wspólnego startu w wyborach samorządowych.
Miller radzi Palikotowi. "Powinien milczeć" - _ Dobrze byłoby, żeby Janusz Palikot skorzystał z wakacji, wyluzował się, odpoczął... _ - mówił lider SLD.
Koalicja SLD i Ruchu Palikota. Dziś spotkanie Wczoraj w Sejmie z kierownictwem SLD spotkało się 16 szefów rad wojewódzkich partii. Po tym spotkaniu politycy SLD nie chcieli wypowiadać się na temat oczekiwań, jakie zostaną zgłoszone podczas rozmów z Nowacką i jej współpracownikami.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)