Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zakaz palenia
15.11.2010 18:07

SLD chce sprawdzić, czy zakaz palenia jest konstytucyjny

Klub SLD nie wyklucza, że zaskarży nową ustawę do TK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Klub SLD nie wyklucza, że zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego ustawę antynikotynową.

Obowiązuje ona od dziś i zakazuje palenia między innymi w zakładach pracy, przedszkolach, szkołach, przychodniach, szpitalach, lokalach gastronomiczno-rozrywkowych i na przystankach komunikacji miejskiej.

Wiceszef klubu Marek Wikiński (na zdjęciu) powiedział, że Sojusz chce zbadać, czy ustawa jest zgodna z podstawowymi wartościami zawartymi w konstytucji.

Palaczowi za złamanie zakazu grozi kara grzywny do 500 złotych. Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Orgelbrand mówi jednak, że na początku sanepid i policja będą zwracać palaczom uwagę i pouczać ich. Za nieumieszczenie informacji o zakazie palenia tytoniu właściciel lub zarządzający obiektem może otrzymać mandat do 2 tysięcy złotych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t111787.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zakaz;palenia;w;klubach;bedzie;obowiazywal;tylko;na;papierze,2,0,709378.html) Zakaz palenia w klubach. Będzie obowiązywał tylko na papierze? 500 zł mandatu za palenie papierosa na przystanku lub w restauracji. Tyle przepisy. Wiele wskazuje na to, że będą one martwe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t90922.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zapomnieli;o;kryzysie;szokuje;ich;zakaz;palenia,19,0,708883.html) Zapomnieli o kryzysie. Szokuje ich zakaz palenia W Serbii jedna trzecia mieszkańców to palacze. A palenie to codzienny rytuał.
Tagi: zakaz palenia, wiadmomości, wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz