Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SLD chce przejąć rolniczy elektorat

0
Podziel się

Zdaniem SLD, rolnicy potrzebują ochrony państwa przed embargiem i niskimi cenami skupu.

Tomasz Lepper
Tomasz Lepper (Piotr Piwowarski/East News)
bDJFLpsl

Sojusz Lewicy Demokratycznej rozpoczyna wyborczą wojnę z Polskim Stronnictwem Ludowym. Stawką jest poparcie polskich rolników. SLD spotkał się z nimi w czasie 1. Mazowieckiego Kongresu Rolników, który odbył się dziś w Sejmie.

Poseł sojuszu, Cezary Olejniczak wyjaśnia, że uczestnicy wydarzenia chcą zwrócić uwagę na problemy polskiego rolnictwa, w tym na rosyjskie embargo na polską żywność. Rozmówca Informacyjnej Agencji Radiowej dodaje, że na spotkanie przybyli społecznicy, przedstawiciele organizacji wiejskich czy straży pożarnych. Według posła sojuszu Polskie Stronnictwo Ludowe stało się partią, która wspiera wyłącznie swoich działaczy.

Sekretarz generalny sojuszu, Krzysztof Gawkowski przekonuje, że jego partia lepiej przysłuży się rolnikom niż PSL. Według niego rolnicy potrzebują ochrony państwa przed embargiem i niskimi cenami skupu. PSL, w opinii sekretarza Sojuszu nie może tej ochrony zapewnić. Krzysztof Gawkowski dodał, że PSL lekceważy rolników. Dowodem na to ma być wypowiedz ministra Marka Sawickiego, który rolników sprzedających owoce do skupu po kilkanaście groszy za kilogram, nazwał frajerami.

bDJFLpsn

W walce, sojuszowi, pomoże syn Andrzeja Leppera, Tomasz. Według danych GUS na wsi żyje prawie 40 procent ludności Polski. Wybory samorządowe w Polsce odbędą się 16 listopada.

Czytaj więcej w Money.pl
Joński: Jestem przekonany, że łódzka lewica jest w stanie wygrać wybory Poseł przypomniał, że lewica skutecznie broniła łódzkich szkół przed likwidacją, nie pozwoliła na podniesienie cen biletów komunikacji miejskiej.
Palikot do SLD: To propozycja ostatniej szansy Szef Twojego Ruchu poinformował, że w rozmowie z Leszkiem Millerem złożył propozycję ostatniej szansy, wspólnego startu w wyborach samorządowych.
SLD jednoczy lewicę przed wyborami _ Tylko szeroki front lewicowych ugrupowań jest gotów stawić czoło dwóm największym partiom _ - tłumaczą politycy.
bDJFLpsO
wiadomości
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)