Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Skrócenie urlopów dla sędziów. Za wolno pracują?

0
Podziel się:

Przedstawiciele sądownictwa protestują przeciwko temu rozporządzeniu, które rząd Matteo Renziego forsuje pod hasłem: - Mniej urlopu dla sędziów, szybszy wymiar sprawiedliwości.

Skrócenie urlopów dla sędziów. Za wolno pracują?
(SalFalko/Flickr)

Sędziowie we Włoszech będą mieli prawo do 30 dni urlopu wypoczynkowego w roku, a nie jak dotychczas 45. Decyzja o jego skróceniu znajduje się w podpisanym w piątek przez prezydenta Giorgio Napolitano dekrecie o zmianach w wymiarze sprawiedliwości.

Przedstawiciele sądownictwa protestują przeciwko temu rozporządzeniu, które rząd Matteo Renziego forsuje pod hasłem: _ - Mniej urlopu dla sędziów, szybszy wymiar sprawiedliwości _.

Ministerstwo sprawiedliwości, które przygotowało pakiet zmian, postanowiło, że sądy będą zamknięte na czas wakacji od 6 do 31 sierpnia. Zgodnie z dotychczas obowiązującymi przepisami praca wstrzymana jest od 1 sierpnia do 15 września.

Gruntowna reforma całego wymiaru sprawiedliwości to jeden z priorytetów gabinetu, powołanego w lutym. Skrócenie urlopów rząd umotywował rekordową liczbą 5,2 miliona spraw oczekujących na rozpatrzenie we włoskich sądach. Na wyrok sądu pierwszej instancji trzeba czekać we Włoszech średnio 945 dni. We Francji, podkreślono, jest to około 350 dni, a w Niemczech - 300, a więc trzy razy krócej.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprawa Amber Gold. Co z sędzią? Sąd Najwyższy rozpatrzy odwołanie Ministra Sprawiedliwości oraz obrony w sprawie byłego prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszarda Milewskiego.
Oszczędności na ich pensjach pójdą na... W ten sposób oszczędności chce przeznaczyć na podwyżki dla pracowników sądów.
Manager na urlopie. Jak zorganizować wyjazd bez wysiłku? Jak płacić za granicą nie mając gotówki w portfelu, w czym pomoże concierge? Zobacz też jakie aplikacje warto mieć w podróży.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)