Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skrajnie wyczerpany trzylatek odnaleziony w Krakowie

0
Podziel się:

Matka zostawiła trzylatka samego w domu na kilka dni. Policję wezwał ojciec.

Skrajnie wyczerpany trzylatek odnaleziony w Krakowie
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Skrajnie wyczerpany paroletni chłopiec znaleziony przez policję w jednym z krakowskich mieszkań. Matka zostawiła trzylatka samego w domu na kilka dni.

Z chłopczykiem chciał skontaktować się ojciec, który niejednokrotnie próbował dostać się do mieszkania, gdzie dziecko powinno przebywać z matką. Mężczyzna zawiadomił policję i pracowników opieki społecznej.

Funkcjonariusze siłą weszli do mieszkania- powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Dariusz Nowak z małopolskiej policji. _ W środku brud, smród, warunki higieniczne tragiczne. Trzylatek leżał na łóżku, wezwaliśmy pogotowie _- mówił. Chłopiec jest w tej chwili w szpitalu w Prokocimiu, pod opieką lekarzy. Życiu chłopca nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak dodaje młodszy inspektor Dariusz Nowak, policjanci zatrzymali w okolicach mieszkania 25-letnią matkę dziecka, która jest w tej chwili przesłuchiwana. Kobieta jest w zaawansowanej ciąży. Nie wiadomo zatem, jakie dalsze decyzje co do jej osoby zapadną.

_ - Jeżeli to się wszystko potwierdzi, a wygląda na to, że tak, to matce grożą zarzuty, najprawdopodobniej narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia czy życia _- powiedział Dariusz Nowak.

Kobiecie grozi do pięciu lat więzienia. Sprawa zostanie przekazana również do sądu rodzinnego.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)