Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skradziony stradivarius wart 2,5 mln USD odnaleziony

0
Podziel się:

Skrzypce z 1696 roku wraz ze smyczkami odnaleziono w dobrym stanie.
35-letnia Min-Jin Kym powiedziała, że nie posiada się z radości po odnalezieniu stradivariusa.

Skradziony stradivarius wart 2,5 mln USD odnaleziony
(Jeff Coonigs/CC/Flickr)

Odnaleziono skrzypce o wartości 2,5 mln dolarów - poinformowała dziś brytyjska policja. Blisko trzy lata temu stradivarius został skradziony znanej południowokoreańskiej skrzypaczce Min-Jin Kym.

Skrzypce z 1696 roku wraz ze smyczkami odnaleziono w dobrym stanie.

35-letnia Min-Jin Kym powiedziała, że nie posiada się z radości po odnalezieniu stradivariusa. Mówiła też, że od czasu kradzieży miała wyrzuty sumienia z powodu utraconego instrumentu, na którym grała już jako nastolatka i który został jej wypożyczony.

Skrzypce skradziono artystce w listopadzie 2010 roku, kiedy kupowała kanapkę w barze przy dworcu Euston w Londynie.

W 2011 roku trzy osoby - 32-letni mężczyzna i dwóch nastolatków - przyznały się do kradzieży, ale skrzypiec nie udało się wówczas odzyskać. Dopiero w zeszłym tygodniu instrument ze smyczkami w futerale znaleziono w prywatnym domu w środkowej Anglii.

Z warsztatu słynnego lutnika Antonio Stradivariego wyszło ponad 1000 skrzypiec, altówek i wiolonczel, z czego - jak się uważa - zachowało się około 650 instrumentów. Według ekspertów najwspanialsze powstały w latach 1700-1725.

Czytaj więcej w Money.pl
Hakerzy włamywali się na konta biznesmenów Krakowscy funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby uczestniczące w międzynarodowej szajce zajmującej się kradzieżami pieniędzy z kont bankowych w Europie Zachodniej, a następnie ich praniem w Polsce.
Radiowozy do wynajęcia. Strzegą przed... Policja nie zgłasza sprzeciwu, traktuje całą sprawę z humorem, ale nie ukrywa sceptycyzmu.
Okradziono grób znanego reżysera Chodzi o rzeźbę, która przedstawia dłonie reżysera w geście kadrowania obrazu.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)