Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kradzież
23.10.2012 13:38

Skradli w Niemczech samochód z trumnami. Odnalazły się w lesie

Trumny prawdopodobnie nie zostały naruszone, zostaną otwarte w zakładzie medycyny sądowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Barbarowski/East News)

Trumny ze skradzionego przed tygodniem w Niemczech samochodu znaleźli na terenie powiatu konińskiego wielkopolscy policjanci. Policja podaje, że trumny prawdopodobnie nie zostały naruszone, zostaną otwarte w zakładzie medycyny sądowej.

Jak poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, trumny znaleziono w lesie w miejscowości Królików. Samochód znaleziono dzień wcześniej.

Do kradzieży trzech mercedesów należących do różnych właścicieli doszło w ubiegłym tygodniu w nocy z niedzieli na poniedziałek w Hoppegarten pod Berlinem. Wśród nich był skradziony z posesji zakładu pogrzebowego pojazd z trumnami i ciałami 12 zmarłych, przygotowanymi do transportu do krematorium w Miśni.

Prokuratura badająca sprawę zdecydowała o przewiezieniu odnalezionych trumien do zakładu medycyny sądowej, tam będą one otwarte i zostaną przeprowadzone ich oględziny. Według policji, wszystko wskazuje na to, iż od chwili kradzieży samochodu trumny nie zostały naruszone, a w środku znajdują się ciała. Auto, którym były one przewożone, zostało znalezione w poniedziałek w okolicy Jarocina.

Jak poinformował Borowiak, policjanci z Poznania zatrzymali trzecią osobę podejrzaną o udział w kradzieżach w Niemczech trzech pojazdów, w tym auta z ciałami.

W ubiegły poniedziałek jeden z pojazdów odnaleziono w Poznaniu. Kilka dni później w tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 25 i 27 lat. Byli oni wcześniej karani za przestępstwa kryminalne, trafili do aresztu. Cały czas poszukiwani są dwaj inni, w tym prawdopodobny organizator kradzieży. Zdjęcia i dane poszukiwanych mężczyzn policja publikuje na swojej stronie internetowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Wpadka złodziei kabli. Grozi im 8 lat więzienia Trzej mężczyźni kradli kolejowe kable sygnalizacyjne w okolicach Krzeszowic i Zabierzowa.
Nietypowa kradzież. Stracą przez to miliony Policja w Kanadzie poszukuje złodziei. Straty liczy się w milionach dolarów.
Okradała pacjentów w szpitalu. Są zarzuty Pacjenci stracili portfele z gotówką, dokumenty, telefon komórkowy, a w jednym przypadku nawet ręcznik i piżamę.
Tagi: kradzież, policja, niemcy, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz