Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Skonfiskowli majątek szefa mafii o wartości 700 mln euro

0
Podziel się:

Bos cosa nostry, 51-letni Matteo Messinie Denaro ukrywa się od 20 lat.

Skonfiskowli majątek szefa mafii o wartości 700 mln euro
(CrazyD/iStockphoto)

Na wniosek włoskiej prokuratury do walki z mafią skonfiskowano majątek przypisywany ukrywającemu się od 20 lat obecnemu szefowi sycylijskiej cosa nostry, 51-letniemu Matteo Messinie Denaro.

Majątek zapisany był na powiązanego z nim przedsiębiorcę z Palermo.Pochodzący z potężnej mafijnej rodziny Messina Denaro jest na pierwszym miejscu na liście najgroźniejszych i najbardziej poszukiwanych włoskich przestępców. Znajduje się też w czołówce podobnego spisu największych gangsterów na świecie.

Według włoskiego wymiaru sprawiedliwości po aresztowaniu w 2006 roku Bernardo Provenzano, szefa szefów cosa nostry w jej kolebce Corleone, to Messina Denaro został formalnym przywódcą mafii na Sycylii.

Włoskie media podały we wtorek, że zajęte nieruchomości i inne dobra były zapisane na sycylijskiego biznesmena Giuseppe Grigolia. Według śledczych jest on zaufanym Denaro i "figurantem", na którego zapisany był majątek mafiosa. Zajęto między innymi 12 firm, 220 domów i rezydencji oraz 133 działki.

Czytaj więcej w Money.pl
Sąd zarzuca Berlusconiemu 'pakt z mafią' Pewne jest to, że 76-letni magnat telewizyjny nie pójdzie do więzienia z racji swego wieku.
Jedna włoska mafia w górę, druga w dół Ubiegły rok przyniósł znaczną utratę popularności mafii sycylijskiej. W tym samym czasie kolejny krok naprzód zrobiła kalabryjska ndrangeta.
Mafia odzyska skonfiskowany majątek? 800-hektrowa posiadłość koło Sieny, największa we Włoszech wśród skonfiskowanych mafii, może znów trafić w jej ręce - ostrzegają władze Toskanii.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)