Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Skonfiskowano dwie tony narkotyków

0
Podziel się

Szmuglowana roślina występuje na Półwyspie Arabskim i we wschodniej Afryce.

Skonfiskowano dwie tony narkotyków
(PAP/EPA/A. CARRASCO RAGEL)
bErmNiRN

Francuscy celnicy przechwycili po brytyjskiej stronie tunelu pod kanałem La Manche dwie tony rośliny Catha Edulis, narkotyku zwanego potocznie khat - poinformowały francuskie służby celne.

Narkotyki znajdowały się w półciężarówce prowadzonej przez Łotysza; zamierzał on pociągiem wjechać do Francji - powiedział AFP Laurent Pasquier, dyrektor służby celnej tunelu pod kanałem La Manche.

Dodał, że jest to największy udaremniony przemyt w tym tunelu. Kierowca został przekazany policji, a narkotyk zniszczono.W 2013 roku 49 ton tego narkotyku przechwycono we Francji, 10 razy więcej niż w roku 2012; w tym 18 kg przypadło na tunel pod La Manche.

bErmNiRP

Catha Edulis to wysoki krzew z wiecznie zielonymi liśćmi, których od wieków używano do obrzędów rytualnych. Khat ma działanie pobudzające i jest lekko halucynogenny.

Przedawkowanie wywołuje reakcje przewodu pokarmowego oraz objawy takie, jak przy zatruciu alkoholem. Roślina występuje na Półwyspie Arabskim i we wschodniej Afryce.

Czytaj więcej w Money.pl
Przejęli heroinę o wartości 17 mln euro Funkcjonariusze wykryli w porcie w Rotterdamie 764 kg heroiny wartości 17 mln euro, ukryte w kontenerze z rodzynkami pochodzącymi z Iranu - podała dzisiaj prokuratura.
Policja przechwyciła 1,6 tony konopi indyjskich Narkotyki znaleziono w furgonetce w lesie w okręgu Vlora i prawdopodobnie były przeznaczone na włoski rynek.
Przemyt narkotyków udaremniony. Udana akcja polskich celników Funkcjonariusze z przejścia granicznego w Medyce (Podkarpackie) przechwycili 150 kg heroiny o szacunkowej wartości rynkowej 30 mln zł.
bErmNiSq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)