Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skazanym trudno trafić do więzienia

0
Podziel się:

Polskie sądy zawieszają ponad połowę wyroków odbycia kary, a przestępca który nie stawi się w zakładzie karnym często nie jest ścigany.

Skazanym trudno trafić do więzienia
(Reporter)

Mimo to zakłady penitencjarne są wypełnione po brzegi. O sprawie pisze _ Rzeczpospolita _. Ponad 70 tysięcy wyroków więzienia jest dziś niewykonywanych, a 35 tysięcy skazanych przebywa na wolności, mimo że ich termin stawienia się do odbycia kary dawno minął.

Sytuacja byłaby jeszcze gorsza gdyby sądy nie zawieszały około 60 procent wszystkich wyroków i częściej wysyłały listy gończe za skazanymi, którzy nie stawili się w więzieniu. Więzienia nie upominają się o nich bo ich dyrektorzy nie mają do tego prawa. Powinny to robić sądy, ale listy gończe za skazanymi wysyłają w zaledwie co dziesiątej sprawie.

Profesor Marian Filar z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu twierdzi, że sędziowie nie mają w tej sytuacji wyjścia. Argumentuje, że w więzieniach brakuje miejsca, a inne kary są praktycznie martwe.

Czytaj więcej w Money.pl
Tysiąc złotych grzywny za "Donald matole" Sąd Rejonowy w Białymstoku skazał kibiców Jagiellonii Białystok, obwinionych o wznoszenie okrzyków obrażających premiera Donalda Tuska.
Jest wyrok w sprawie komisji majątkowych Trybunał Konstytucyjny umorzył postępowanie w sprawie zwrotu mienia Kościołowi katolickiemu.
Miss Rosji w obronie skazanych dziewczyn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)