Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Skazany za gwałt prezydent odwoła się

0
Podziel się

Mosze Kacaw został skazany na siedem lat więzienia za
gwałt i inne przestępstwa seksualne.

Skazany za gwałt prezydent odwoła się
(PAP/EPA)
bEhyoXLp

_ - Były prezydent Izraela Mosze Kacaw, skazany na siedem lat więzienia za gwałt i inne przestępstwa seksualne, będzie odwoływał się od wyroku - _ zapowiedział jego adwokat Awigdor Feldman.

Samo złożenie apelacji nie opóźni rozpoczęcia odbywania kary przez Kacawa, co ma nastąpić 8 maja, jednak prawnicy byłego prezydenta będą prosili o przesunięcie tego terminu.

65-letni Kacaw, który stał na czele państwa żydowskiego w latach 2000-2007, zaprzeczał oskarżeniom o gwałt, molestowanie seksualne i nękanie, wniesionym przez trzy byłe współpracownice. W grudniu izraelski sąd uznał go za winnego a w marcu skazał na karę więzienia.

bEhyoXLr

Zarzucanych mu czynów Kacaw miał się dopuścić w latach 1996-1999, kiedy był ministrem turystyki, a także później w okresie swej prezydentury.

Rozpoczęte jeszcze w 2006 roku dochodzenie sprawiło, że Kacaw podał się do dymisji w lipcu 2007 roku, na dwa tygodnie przed wygaśnięciem kadencji prezydenckiej. Zapowiadał wówczas walkę o oczyszczenie swego dobrego imienia.

W kwietniu 2008 roku odrzucił porozumienie stron, które pozwoliłoby mu uniknąć procesu w zamian za przyznanie się do molestowania pracownic, nieprzyzwoitych czynów oraz do nękania świadków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t77889.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/izrael;7;lat;dla;bylego;prezydenta;za;gwalty,240,0,798704.html) Izrael: 7 lat dla byłego prezydenta. Za gwałty Premier kraju, Benjamin Netanjahu powiedział, że jest dumny z izraelskiego wymiaru sprawiedliwości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t37961.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;izraela;gwalcil;teraz;posiedzi,107,0,745323.html) Prezydent Izraela gwałcił, teraz posiedzi Sąd uznał, że były prezydent Mosze Kacaw jest winny gwałtu na współpracownicach.
bEhyoXLS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)