Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skazano adwokata za zabójstwo aplikantki

0
Podziel się:

Sąd uznał oskarżonego za winnego i wymierzył mu karę 25 lat więzienia.

Skazano adwokata za zabójstwo aplikantki
(Mikdam/Dreamstime)

Na karę 25 lat pozbawienia wolności skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Lublinie adwokata Macieja T. z Białegostoku, którego uznał za winnego zabójstwa aplikantki.

Sąd wymierzył mu karę 25 lat pozbawienia wolności i aresztował go na sali sądowej - powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie Artur Ozimek. Wyrok nie jest prawomocny. Proces toczył się z wyłączeniem jawności.

Do tragedii doszło 2 stycznia 2010 r. w Białymstoku, w mieszkaniu aplikantki. Maciej T. zadzwonił na policję i poinformował, że w mieszkaniu jest prawdopodobnie martwa kobieta. Policja ustaliła, że aplikantka została uduszona; miała też na ciele wiele obrażeń.

Oskarżony jest znanym w Białymstoku radcą prawnym i adwokatem, współwłaścicielem kancelarii prawnej. Aplikantka miała tam praktyki. Tak się poznali, nawiązał się między nimi romans.

Prokuraturze w Suwałkach, która oskarżała w tej sprawie, nie udało się ustalić motywu zabójstwa. Jej rzecznik Ryszard Tomkiewicz mówił przed procesem, że motyw zabójstwa jest niejasny.

Proces Macieja T. toczył się w Lublinie, gdyż wszyscy sędziowie z Sądu Okręgowego w Białymstoku wyłączyli się od rozpoznawania tej sprawy. Argumentowali, że znają oskarżonego jako prawnika, a ponadto, że jego krewny jest sędzią tego sądu.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/m137355.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pkp;przegraly;proces;wytoczony;nik;nik;ma;prawo;do;wlasnych;ocen,8,0,1430024.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) PKP przegrały z NIK. Pozew oddalony PKP pozwały NIK za ustalenia pokontrolne z 2011 r. w kwestii pomieszczeń wynajmowanych na warszawskim Dworcu Centralnym na potrzeby m.in. gastronomii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/m212411.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jeden;najbogatszych;polakow;znow;przed;sadem,3,0,1427971.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Jeden z najbogatszych Polaków przed sądem Proces Jacka D. i członków jego rodziny, oskarżonych o nieprawidłowości związane z zakupem ziemi zwróconej Kościołowi przez Komisję Majątkową, ruszy od początku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/m289624.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pierwsza;aktywistka;greenpeaceu;opuscila;areszt;w;petersburgu,121,0,1425273.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Aktywiska Greepeace'u wyszła z aresztu Rosyjski sąd dotychczas zmienił środek zapobiegawczy z tymczasowego aresztowania na kaucję 17 członkom załogi Arctic Sunrise, w tym obywatelowi RP Tomaszowi Dziemianczukowi.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)