Notowania

Przejdź na
dopalacze
25.06.2010 09:24

Skarbówka bierze się za sklepy z dopalaczami

Graś: Kontrole zaplanowano w związku z rozpoczynającymi się wakacjami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Rzecznik rząduPaweł Graśzapowiedział , że ze względu na zakończenie roku szkolnego, zostaną przeprowadzone kontrole skarbowe w sklepach z _ dopalaczami _.

_ - Dzisiaj przeprowadzimy bardzo gruntowne kontrole w sklepach z dopalaczami, których przybyło nam bardzo dużo w ostatnim roku - z 44 w zeszłym roku do 500 punktów, w których można kupić dopalacze w tym roku _ - zapowiedział Graś.

_ - Te sklepy, wszystko wskazuje na to, będą dzisiaj nieczynne. Muszą być poddane kontroli skarbowej, takiej bardzo wnikliwej, więc nie będą mogły być dzisiaj otwarte _ - dodał.

Jak tłumaczył rzecznik rządu, kontrole mają być rutynowe i jednocześnie wnikliwe i dokładne. Graś nie określił, ilu punktów, gdzie sprzedaje się dopalacze, będzie dotyczyła kontrola.

_ Dopalacze _ to substancje psychoaktywne, które mogą działać podobnie do narkotyków, można je legalnie kupić w Polsce. Są sprzedawane m.in. jako przedmioty kolekcjonerskie albo nawozy dla roślin.

Graś przypomniał też, że rząd zamierza zwalczać handel dopalaczami. W czwartek minister sprawiedliwościKrzysztof Kwiatkowskii wiceminister zdrowiaJakub Szulczapowiedzieli zmiany w prawie zmierzające do szybszej identyfikacji nowych substancji odurzających pojawiających się na rynku.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Dopalacze pozostaną legalne ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/dopalacze;pozostana;legalne,198,0,449478.html )
* [ Dopalacze.com na celowniku skarbówki ]( http://manager.money.pl/hitech/artykuly/artykul/dopalacze;com;na;celowniku;skarbowki,68,0,413508.html )
Tagi: dopalacze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz