Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Skarbówka bierze się za sklepy z dopalaczami

0
Podziel się:

Graś: Kontrole zaplanowano w związku z rozpoczynającymi się wakacjami.

Skarbówka bierze się za sklepy z dopalaczami
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEsfBTxh

Rzecznik rząduPaweł Graśzapowiedział , że ze względu na zakończenie roku szkolnego, zostaną przeprowadzone kontrole skarbowe w sklepach z _ dopalaczami _.

_ - Dzisiaj przeprowadzimy bardzo gruntowne kontrole w sklepach z dopalaczami, których przybyło nam bardzo dużo w ostatnim roku - z 44 w zeszłym roku do 500 punktów, w których można kupić dopalacze w tym roku _ - zapowiedział Graś.

_ - Te sklepy, wszystko wskazuje na to, będą dzisiaj nieczynne. Muszą być poddane kontroli skarbowej, takiej bardzo wnikliwej, więc nie będą mogły być dzisiaj otwarte _ - dodał.

bEsfBTxj

Jak tłumaczył rzecznik rządu, kontrole mają być rutynowe i jednocześnie wnikliwe i dokładne. Graś nie określił, ilu punktów, gdzie sprzedaje się dopalacze, będzie dotyczyła kontrola.

_ Dopalacze _ to substancje psychoaktywne, które mogą działać podobnie do narkotyków, można je legalnie kupić w Polsce. Są sprzedawane m.in. jako przedmioty kolekcjonerskie albo nawozy dla roślin.

Graś przypomniał też, że rząd zamierza zwalczać handel dopalaczami. W czwartek minister sprawiedliwościKrzysztof Kwiatkowskii wiceminister zdrowiaJakub Szulczapowiedzieli zmiany w prawie zmierzające do szybszej identyfikacji nowych substancji odurzających pojawiających się na rynku.

bEsfBTxK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)