Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skandaliczne zachowanie studentów z Turcji

0
Podziel się:

Policja w Oświęcimiu zatrzymała dwójkę tureckich studentów, którzy pod bramą główną obozu z napisem "Arbeit macht frei" robili sobie zdjęcia w pozie hitlerowskiego pozdrowienia.

Skandaliczne zachowanie studentów z Turcji
(Wulfstan/CC)

Policja w Oświęcimiu zatrzymała dwójkę tureckich studentów, którzy pod bramą główną obozu z napisem _ Arbeit macht frei _ robili sobie zdjęcia w pozie hitlerowskiego pozdrowienia - poinformował rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Studenci prawdopodobnie usłyszą zarzut publicznego propagowania treści faszystowskich na terenie Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Dwójkę tureckich studentów - kobietę i mężczyznę w wieku 22 lat - zatrzymała ok. godz. 14 służba ochrony Muzeum Auschwitz-Birkenau. Przed bramą główną byłego obozu robili oni sobie nawzajem zdjęcia, wykonując przy tym hitlerowskie gesty, m.in. unosząc prawe ręce w geście faszystowskiego pozdrowienia _ heil Hitler _.

Po zawiadomieniu policji okazało się, że są to studenci historii, studiujący na jednej z wyższych uczelni w Budapeszcie.

Obecnie policja wykonuje wobec nich czynności procesowe. Prawdopodobnie zostaną im przedstawione zarzuty z art. 256 kodeksu karnego, mówiącego o tym, że _ kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 _.

Informację o zatrzymaniu dwójki obywateli tureckich potwierdziło PAP biuro prasowe Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Policja przypomina, że niedawno dwaj inni studenci z Turcji usłyszeli zarzut znieważenia Żydów i propagowanie ustroju faszystowskiego za wykonanie 6 października hitlerowskich gestów na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku.

Czytaj więcej w Money.pl
Pierwsza taka wizyta w Oświęcimiu Ban Ki Mun wszedł do obozu przez bramę z napisem _ Arbeit macht frei _ i spotkał się między innymi z byłymi więźniami.
Zakończył się rajd śladami ucieczki rtm. Pileckiego z obozu Auschwitz Rajd zakończył się w dworze Koryznówka, w którym schronienie znaleźli uciekinierzy sprzed 70 lat: rtm Pilecki, a także jego współwięźniowie i członkowie obozowej konspiracji - Jan Redzej i Edward Ciesielski.
Soundgarden wystąpi w Oświęcimiu Organizatorzy poinformowali, że piąta edycja Life Festival Oświęcim odbędzie się według nowej formuły.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)