Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
watykan
27.05.2012 08:23

Skandal w Watykanie. Donosił na papieża, teraz się modli

Zatrzymany za przekazywanie mediom poufnych dokumentów watykańskich papieski kamerdyner nie przyznaje się do winy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cutup/CC/Flickr)

Zatrzymany za przekazywanie mediom poufnych dokumentów watykańskich papieski kamerdyner nie przyznaje się do winy- informują włoskie środki przekazu. Mężczyzna jest przesłuchiwany w ramach śledztwa, w którym postawiono mu dotąd jedynie zarzut kradzieży.

Paolo Gabriele- według mediów- nie odpowiada na pytania prokuratora. 46-letni mężczyzna, który jest obywatelem Państwa Watykańskiego i mieszka na jego terenie, przebywa w areszcie w koszarach żandarmerii, w niewielkiej celi o powierzchni 16 metrów kwadratowych. Większość czasu spędza na modlitwie.

Rzecznik Stolicy Apostolskiej nie wykluczył, że w rezultacie śledztwa sędzia może dojść do wniosku, że sprawę należy umorzyć.

Wojną na donosy, które dostają się następnie do prasy, nie jest zdumiony ani zgorszony znany katolicki publicysta Vittorio Messori. Jego zdaniem, zawsze tak było za Spiżową Bramą, obecnie zaś to jest to bardziej widoczne, ponieważ centrala Kościoła katolickiego cierpi na niedobór wykwalifikowanych kadr.

Obserwatorzy spodziewają się, że w kazaniu podczas niedzielnej mszy z okazji uroczystości Zesłania Ducha Świętego Benedykt XVI zrobi jakąś aluzje do skandalu przecieków w swoim otoczeniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Znów wybrali biskupa bez zgody papieża Wspierany przez chiński rząd Kościół katolicki w Chinachbez zgody papieża mianował kolejnego biskupa, ignorując sprzeciw Watykanu.
Mają 500 lat. Od dziś są też na Facebooku Gwardia Szwajcarska, najstarsza i najmniejsza armia świata, zadebiutowała na Facebooku.
"Nielegalni biskupi uzurpują sobie władzę" Biskupi wierni papieżowi są zastraszani i zmuszani do udziału w ceremoniach Kościoła patriotycznego.
Tagi: watykan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz