Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Skandal w BOR. Jest decyzja w sprawie jazdy na podwójnym gazie

0
Podziel się:

- Funkcjonariusze BOR, którzy pod wpływem alkoholu rozbili służbowe auto, zostali usunięci z Biura - powiedział szef MSW Jacek Cichocki

Skandal w BOR. Jest decyzja w sprawie jazdy na podwójnym gazie
(STANISLAW KOWALCZUK/</br>East News)

_ - Funkcjonariusze BOR, którzy pod wpływem alkoholu rozbili służbowe auto, zostali usunięci z Biura _- powiedział szef MSW Jacek Cichocki. O wszczęcie w trybie pilnym postępowania wyjaśniającego w tej sprawie wnioskował poseł PiS Jarosław Zieliński.

Minister spraw wewnętrznych zapewnił w radiu RMF FM, że funkcjonariusze zostali usunięci z BOR. - _ Trwają wyjaśnienia w BOR. (...) Ale z potwierdzonych informacji wiem, że pili oni alkohol, więc nie ma dla nich miejsca w Biurze _ - powiedział Cichocki.

Zdaniem ministra reakcja władz BOR - _ bardzo bezwzględna wtedy, gdy pojawia się alkohol _ - świadczy o tym, że procedury w BOR są przestrzegane.

Na początku czerwca dwaj funkcjonariusze BOR, prowadząc pod wpływem alkoholu służbowe auto, uderzyli w drzewo. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu Budy Ruskiej - miejscowości, w której prezydent RP ma swoją posiadłość. Dom jest chroniony przez BOR.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sejnach (Podlaskie). Dotyczy ono dwóch funkcjonariuszy, ponieważ nie wiadomo, który z nich był kierowcą. Badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów wykazało, że obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)