Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skandal na Stadionie Narodowym. Wyniki kontroli w poniedziałek

0
Podziel się:

- Spodziewamy się ewentualnych konsekwencji w związku z raportem - zapowiedział Donald Tusk. Dodał, że ludzki błąd w tej sprawie jest bezdyskusyjny.

Skandal na Stadionie Narodowym. Wyniki kontroli w poniedziałek
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Premier Donald Tusk poinformował wczoraj, że do poniedziałku czeka na wyniki kontroli w Ministerstwie Sportu i Narodowym Centrum Sportu, którą zlecił w związku z przełożeniem meczu Polska-Anglia. Dodał, że komunikat w tej sprawie prawdopodobnie będzie wydany we wtorek.

- _ Czekam do poniedziałku na wyniki kontroli _ - powiedział Tusk dziennikarzom, pytany, czy ma już raport z zapowiadanej kontroli w Ministerstwie Sportu i NCS. - _ Podejrzewam, że wtorek będzie dniem komunikatu _ - dodał.

- _ Spodziewamy się ewentualnych konsekwencji w związku z raportem _ - zapowiedział. Dodał, że ludzki błąd w tej sprawie jest bezdyskusyjny. Tusk wyjaśnił, że z pewnością _ ktoś jest za to odpowiedzialny _ lub ktoś powinien _ precyzyjnie wyjaśnić _, czy był to błąd, czy też _ oczekiwania, co do instalacji na Stadionie Narodowym są wygórowane _.

Zapowiadana przez premiera kontrola w Narodowym Centrum Sportu, zarządzającym Stadionem Narodowym w Warszawie, rozpoczęła się wczoraj przed południem. Ma ona związek z przełożeniem meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata Polska - Anglia.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/243/m221427.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wyrok;dla;kibicow;ktorzy;wtargneli;na;murawe;stadionu;narodowego,243,0,1180915.html) *Bohaterowie "Basenu Narodowego" skazani * _ Ich akcja nikomu nie zagrażała. Moim zdaniem nie zasługują na karę _. W środę wieczorem podobna kontrola rozpoczęła się w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Przeprowadzają ją urzędnicy z departamentu kontroli przy Prezesie Rady Ministrów. Będą sprawdzać całą dokumentację związaną z przygotowaniami i organizacją spotkania na Stadionie Narodowym.

Mecz eliminacji mistrzostw świata Polska-Anglia miał zostać rozegrany we wtorek o godz. 21. Przełożono go na środę z powodu złego stanu murawy. Po kilkugodzinnych opadach deszczu boisko - nad którym nie zamknięto dachu - było nasiąknięte wodą.

W środę trwało poszukiwanie winnego tej sytuacji. PZPN wskazywał na NCS, które jego zdaniem jako gospodarz obiektu powinno zapewnić odpowiednie warunki rozegrania spotkania. NCS natomiast zapewniało, że apelowało o zasunięcie dachu, ale ostateczną decyzję podjął delegat FIFA po konsultacji z przedstawicielami obu ekip.

Mecz odbył się w środę i zakończył remisem 1:1.

Czytaj więcej w Money.pl
Lato chce odszkodowań na pożegnanie Bartosz Wawryszuk, pisze dlaczego wstyd jest pojęciem obcym w PZPN.
PZPN chce gigantycznego odszkodowania PZPN chce zażądać odszkodowania od Ministerstwa Sportu - donosi RMF FM. Związek liczy na ponad milion złotych.
Kompromitacja organizacyjna. Mecz Polska-Anglia odwołany - _ To wstyd przed całą Europą! _ - krzyczą rozgoryczeni kibice. Mecz przełożono na...
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)