Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skąd opóźnienie publikacji lex Trynkiewicz?

0
Podziel się:

Szef Rządowego Centrum Legislacji Maciej Berek tłumaczy, dlaczego z ogłoszeniem ustawy nie zdążono na czas.

Skąd opóźnienie publikacji lex Trynkiewicz?
(Reporter)

Szef Rządowego Centrum Legislacji tłumaczy, skąd opóźnienie w publikacji ustawy o niebezpiecznych przestępcach, kończących wyroki.

Choć parlament zakończył prace nad ustawą 22 listopada, a prezydent podpisał ją 13 grudnia, to w Dzienniku Ustaw została opublikowana dopiero 7 stycznia. Pisze o tym _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Spowodowało to obawy, czy kończący wkrótce odsiadkę, skazany za morderstwo czterech chłopców Mariusz Trynkiewicz, trafi na wolność czy - zgodnie z ustawą - do zakładu zamkniętego.

Szef Rządowego Centrum Legislacji Maciej Berek tłumaczy, że taka data publikacji ustawy, wynikała z napiętego kalendarza i nawarstwienia się wielu aktów prawnych. Pracownicy centrum za każdym razem pod koniec roku ścigają się z czasem, by zdążyć opublikować wszystkie akty, które muszą wejść w życie 1 stycznia.

_ Od 20 do 31 grudnia ogłosiliśmy w Dzienniku Ustaw 140 aktów prawnych, które wchodziły w życie na przełomie 2013 i 2014 roku - _ tłumaczy Berek.

Czytaj więcej w Money.pl
Wiadomo, kto będzie obrońcą Trynkiewicza Odpowiednie pismo w tej sprawie zostanie jeszcze dziś wysłane do sądu.
Policja otrzyma listę groźnych przestępców Współpraca z więzieniami, ma polegać na przekazywaniu informacji o skazanych z zaburzeniami psychicznymi - powiedział rzecznik KGP, Mariusz Sokołowski.
Chciał wysadzić Sejm. Stanie przed sądem Mężczyzna jest oskarżony o to, że przygotowywał się do przeprowadzenia zamachu na Sejm, Senat, Radę Ministrów i prezydenta.
Promują się na Trynkiewiczu. Ile zarobią? Firma obuwnicza zachęcała klientów, by typowali datę śmierci pedofila, który po odbyciu 25-letniej kary więzienia wychodzi na wolność. Teraz przekonuje: To nie my.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)