Notowania

Przejdź na
libia
01.04.2011 14:09

Siły Kadafiego ostrzeliwują bastion rebeli

W centrum Misraty żołnierze wojsk reżimowych plądrują sklepy i domy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W centrum Misraty żołnierze wojsk reżimowych plądrują sklepy i domy.

Rzecznik powstańców, który przedstawił się jako Sami, powiedział agencji Reutera przez telefon, że ostrzał, prowadzony m.in. z dział czołgowych i granatników, jest bardzo intensywny i że spowodował już _ nieopisane zniszczenia _.

_ - Żołnierze Kadafiego, którzy dostali się do centrum (...) plądrują sklepy, nawet domy, wszystko niszcząc _ - mówił Sami.

Misrata leży ok. 210 km na wschód od Trypolisu. Była jedynym bastionem powstańców w zachodniej Libii. W poniedziałek ich rzecznik poinformował, że siły Kadafiego przejęły kontrolę nad częścią miasta. Tamtejsi powstańcy usiłują odpierać ataki.

ZOBACZ FILM JAK SIŁY KADAFIEGO OSTRZELIWUJĄ MISRATĘ:

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t135909.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rebelianci;wybrali;przyszly;rzad,98,0,799330.html) Rebelianci wybrali przyszły rząd Powstańcza Narodowa Rada Libijska mianowała Mahmuda Dżebrila jego szefem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t134927.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zwyciestwo;kaddafiego;bedzie;koszmarem,25,0,793369.html) Zwycięstwo Kaddafiego będzie koszmarem Tak uważa brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t112338.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/najwyzszy;alarm;wloskiego;wojska;przez;libie,171,0,775595.html) Najwyższy alarm włoskiego wojska. Przez Libię Najwyższy stopień alarmu wprowadzono we wszystkich bazach włoskiego lotnictwa.
Tagi: libia, zamieszki, powstanie, rebelianci, kadafi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz