Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Silvio Berlusconi stanie przed sądem. Chodzi o prostytucję nieletnich

0
Podziel się:

Widzowie po raz pierwszy zobaczyli salony w rezydencji Berlusconiego, gdzie odbywały się przyjęcia nazywane bunga bunga.

Silvio Berlusconi stanie przed sądem. Chodzi o prostytucję nieletnich
(Jennifer Lorenzini/Splash News/East News)

W przeddzień mowy oskarżycielskiej na procesie Silvio Berlusconiego w tzw. sprawie Ruby, czyli korzystania z prostytucji nieletnich, telewizja byłego premiera Włoch nadała wieczorem specjalny program w jego obronie. Odrzucono w nim tezy prokuratury.

Widzowie stacji Canale 5 po raz pierwszy zobaczyli salony w rezydencji Berlusconiego w Arcore, gdzie odbywały się słynne przyjęcia z udziałem młodych kobiet, nazywane _ bunga bunga _.

Program, nadany w przeddzień kluczowej rozprawy przed sądem w Mediolanie, zatytułowano _ Wojna dwudziestoletnia. Ruby, akt ostatni _. Film stanowiący rekonstrukcję tzw. sprawy Ruby, czyli nieletniej wówczas bohaterki zabaw, był próbą obalenia tez prokuratury jakoby dochodziło w ich trakcie do prostytucji i orgii.

Duży materiał filmowy wraz z wywiadami z Silvio Berlusconim i z Ruby skonstruowano jak wielką mowę obrończą, przygotowaną w związku z oczekiwanym wkrótce zakończeniem procesu.

Zawarte w tytule sformułowanie _ wojna dwudziestoletnia _ odnosi się do dwóch dekad obecności magnata medialnego na scenie politycznej Włoch i jego licznych spraw sądowych wytaczanych, zdaniem Berlusconiego i jego zwolenników, w ramach walki z nim. Dlatego w materiale znalazły się też komentarze do innych jego procesów, na przykład w sprawie korupcji.

Stacja telewizyjna określiła zaprezentowany program specjalny jako rezultat _ śledztwa dziennikarzy _, którzy chcieli przedstawić prawdę na temat problemów byłego premiera z wymiarem sprawiedliwości.

Ekipa telewizji Berlusconiego weszła do jego posiadłości na północy Włoch i pokazała scenerię przyjęć, które on sam opisuje jako _ eleganckie kolacje _. Można było zobaczyć jadalnię z bardzo długim stołem, salę kinową z fotelami w kolorze kremowym a nawet dyskotekę udekorowaną sztandarami jego pierwszej partii, Forza Italia.

Ruby, czyli Marokanka Karima El Mahroug, powiedziała w wywiadzie, że nigdy nie była prostytutką i że nigdy nie uprawiała seksu z byłym premierem. _ Byłam przeciwna temu stylowi życia _- podkreśliła. Wyjaśniła, że pieniądze, jakie otrzymała od Berlusconiego (57 tysięcy euro) pozwoliły jej _ godnie żyć przez ponad rok _. On sam zaś stwierdził, że kwota ta była gestem _ hojności i uprzejmości _. Zauważył, że Ruby, córka imigrantów, _ wzbudzała wyłącznie uczucie litości _.

Były szef rządu zapewnił, że w tym, co działo się w jego rezydencji, nie było żadnych _ anomalii _. Tym, którzy twierdzą inaczej, zarzucił _ wrogie zamiary _ pod jego adresem.

_ Nie mam nic do ukrycia _- oświadczył były premier w programie, nadanym w przeddzień mowy oskarżycielskiej prokurator Ildy Boccassini.

Czytaj więcej w Money.pl
Były premier Włoch przepadł w wyborach Mimo nieobecności centroprawicy centrolewica nie zdołała jednak wybrać 73-letniego byłego dwukrotnego szefa rządu.
Tysiące ludzi popiera Berlusconiego. Na wiecu Były premier zaatakował w przemówieniu dążenie lewicy do objęcia wszystkich najważniejszych urzędów w kraju i uznał to za próbę zamachu stanu.
Nowa szefowa parlamentu. Komunistka? Jej wybór to pierwszy biały dym we włoskim parlamencie - podkreślają włoskie media, stosując porównanie do konklawe.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)