Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Silvio Berlusconi skazany na rok więzienia

0
Podziel się:

To kara za za opublikowanie w należącej do niego gazecie zapisu podsłuchanych rozmów na temat przejęcia banku Bnl przez związane z włoską lewicą towarzystwo bezpieczeniowe Unipol.

Silvio Berlusconi skazany na rok więzienia
(Jennifer Lorenzini/Splash News/East News)

Wyrok wydał sąd w Mediolanie. Sprawa dotyczy publikacji w 2005 roku rozmowy ówczesnego przywódcy lewicy Piero Fassino z szefem Unipolu Giovannim Consorte, ujawnionej przez dziennik "Il Giornale" w chwili, gdy jej zapis był objęty tajemnicą z powodu toczącego się śledztwa. W rozmowie tej Fassino miał zapytać Consorte: "Czy mamy bank?".

W tym samym procesie brat byłego szefa rządu, Paolo Berlusconi, wydawca dziennika, został skazany na 2 lata i 3 miesiące więzienia. Sąd nakazał obu braciom wypłatę odszkodowania w wysokości 80 tysięcy euro dla Piero Fassino, który jest obecnie burmistrzem Turynu.

W nocy ze środy na czwartek, po wielogodzinnej debacie Sąd Najwyższy ostatecznie uniewinnił Silvio Berlusconiego i jego syna Piersilvio w sprawie znanej jako Mediatrade, czyli nieprawidłowości przy transakcjach w jego telewizji Mediaset.

Jeszcze w marcu spodziewany jest wyrok mediolańskiego sądu ws. Ruby, czyli oskarżenia byłego premiera o korzystanie z prostytucji nieletnich oraz wyrok sądu apelacyjnego, który zajmuje się odwołaniem złożonym przez niego od wyroku 4 lat więzienia za oszustwa przy zakupie praw do emisji w jego telewizji.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/168/m254376.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wybory;we;wloszech;swiatowi;politycy;popieraja;bersaniego,191,0,1248447.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Oto największy konkurent Berlusconiego Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz nazwał kandydata centrolewicy na premiera Włoch wielkim liderem i wspaniałą osobą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/m257046.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlochy;monti;i;berlusconi;przed;wyborami,41,0,1223977.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Berlusconi kpi z Montiego. O co mu chodzi? Berlusconi twierdzi, że centrum pod wodzą szefa rządu ułatwi jedynie lewicy sięgnięcie po władzę.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/202/256202_mhp.jpg ) ] (http://platine.pl/berlusconi-nie-wybiera-sie-na-emeryture-0-1222805.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Oto największy imprezowicz polityki Właśnie zaręczył się z kobietą młodszą od niego o 49 lat. Podobno dalej organizuje imprezy bunga bunga i planuje triumfalny powrót na stanowisko premiera.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)