Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Silvio Berlusconi rozpoczął pracę społeczną w ośrodku opieki

0
Podziel się:

Były premier Włoch Silvio Berlusconi rozpoczął pracę społeczną w ośrodku koło Mediolanu.

Silvio Berlusconi rozpoczął pracę społeczną w ośrodku opieki
(Jennifer Lorenzini/Splash News/East News)

Były premier Włoch rozpoczął pracę społeczną w ośrodku opieki koło Mediolanu. Zajmując się przez rok grupą 20 chorych na Alzheimera, odbędzie karę więzienia z wyroku za oszustwa podatkowe.

Przed bramą ośrodka Sacra Famiglia w miejscowości Cesano Boscone na Berlusconiego czekał tłum przedstawicieli mediów. Wśród nich pojawił się działacz związkowy, który wznosił okrzyki, że były premier powinien być w mediolańskim więzieniu.

W sierpniu zeszłego roku były trzykrotny szef rządu i lider partii Forza Italia został prawomocnie skazany na 4 lata więzienia za oszustwa w jego telewizji Mediaset przy zakupie praw do emisji filmów. Trzy lata z tej kary podlegają amnestii, a resztę zamieniono - z powodu wieku Berlusconiego, który ma 77 lat - na resocjalizację poprzez pracę społeczną; po 4 godziny dziennie raz w tygodniu.

W ośrodku w oczekiwaniu na b. premiera zastosowano nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, przede wszystkim w związku z przyjazdem ponad stu wysłanników mediów niemal z całego świata. Bram pilnowali wezwani na pomoc policjanci, zaostrzono kontrole przy wejściu na cały teren. Wszystkim pracownikom zabroniono robienia jakichkolwiek zdjęć w godzinach pobytu byłego premiera.

_ To będzie trudna sytuacja, ale damy sobie radę _ - powiedział przed przyjazdem Berlusconiego dyrektor placówki Paolo Pigni. Jego zastępca Cesare Kaneklin wyraził zaś nadzieję, że obecność polityka nie przysporzy problemów chorym. _ To nimi musimy się zajmować _ - podkreślił.

Dyrekcja powtarza, że dołoży wszelkich starań, by zapewnić normalne funkcjonowanie placówki w tej wyjątkowej sytuacji. Musi uporać się nie tylko z medialnym rozgłosem wokół obecności byłego premiera i magnata medialnego, ale także sytuacją w samym ośrodku opieki.

Okazało się, jak podaje Ansa, że ostatnio, w związku z zapowiedzią przyjazdu Berlusconiego, znacznie wzrosła liczba próśb, składanych przez krewnych podopiecznych placówki o możliwość złożenia im wizyty i spędzania z nimi czasu. Dotyczy to przede wszystkim oddziału chorych na Alzheimera w rezydencji San Pietro, gdzie polityk będzie pracował jako wolontariusz. Krewni przebywających tam chorych chcą zobaczyć byłego szefa rządu.

Syn b. premiera Pier Silvio Berlusconi, mówiąc w wywiadzie o sytuacji, w jakiej znalazł się jego ojciec, oświadczył, że nie zasłużył na nią w najmniejszym stopniu, i uznał, że wydany wyrok świadczy o tym, iż Włochy nie są _ cywilizowanym krajem _. _ Ale jestem pewny, że mój ojciec uczyni także z tego pozytywne i konstruktywne doświadczenie _ - dodał.

Lider Forza Italia, który wielokrotnie nazywał wydany na niego wyrok _ zamachem stanu _, a sędziów oskarżył o prowadzenie _ działalności wywrotowej _ w celu wyeliminowania go z polityki, zapewnił jednocześnie, że chętnie będzie pomagać chorym.

Osoby, które będą mu asystować, powtarzają w mediach, że nie można doprowadzić tego, by jego obecność była nadzwyczajnym wydarzeniem na oddziale, które zakłóciłoby jego spokój. _ Mamy tam znacznie większe problemy _ - powiedział jeden z lekarzy, odnosząc się do stanu chorych.

Czytaj więcej w Money.pl
Berlusconi: Premier o połowę młodszy niż ja Matteo Renzi zapewnił, że prawie wszyscy jego rozmówcy zdają sobie sprawę, że sytuacja jest dramatyczna, a ci, którzy gotowi są mu pomóc z niej wyjść, podzielają opinię, że jest to możliwe.
To był najsutniejszy dzień ubiegłego roku Najsmutniejsze były, jak ustalili naukowcy z Włoch, styczeń i luty.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)