Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
acta
02.02.2012 07:56

Sikorski: Tusk kazał przeprowadzić konsultacje nad ACTA

Radosław Sikorski powiedział, że premier dwukrotnie dał polecenie "przeprowadzić konsultacje".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Szef MSZ Radosław Sikorski powiedział, że w sprawie ACTA premier Donald Tusk _ dwukrotnie dał polecenie "przeprowadzić konsultacje", nie tylko z tymi, którzy skorzystają, ale także z tymi, co wiążą z tym obawy _.

Szef MSZ przyznał w programie _ Na pierwszym planie _, że skala protestów społecznych przeciwko ACTA zaskoczyła rząd. Jak zauważył, do umowy tej przystąpiło kilkadziesiąt krajów, _ a tylko w kilku to spowodowało protesty _Ocenił też, że w Polsce _ rzeczywiście konsultacje były niewystarczające _.

Według Sikorskiego jednak, Donald Tusk w sprawie ACTA _ dwukrotnie dał polecenie "przeprowadzić konsultacje", nie tylko z tymi, którzy skorzystają, ale także z tymi, co wiążą z tym obawy _. _ Myślę, że gdyby wiceminister, który tego nie dopełnił, jeszcze był wiceministrem, to by przestał nim być, ale nie można wyciągnąć wobec niego konsekwencji _ - dodał minister.

Jego zdaniem, _ przebija się do opinii publicznej, że sprawa praw autorskich jest jednak też istotna _. ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), czyli porozumienie przeciw obrotowi podróbkami to umowa handlowa mająca na celu wzmocnienie ochrony własności intelektualnej głównie w stosunkach handlowych między państwami na całym świecie. Pojęcie własności intelektualnej dotyczy także internetu, gdzie masowo publikowane są nielegalne treści.

Do ACTA ma przystąpić UE. By Unia była związana umową, musi zostać podpisana i ratyfikowana przez wszystkie państwa członkowskie. Polska, wraz z 21 państwami UE - z wyjątkiem Cypru, Estonii, Słowacji, Niemiec i Holandii - podpisała dokument 26 stycznia.

Polska, wraz z 21 państwami UE - z wyjątkiem Cypru, Estonii, Słowacji, Niemiec i Holandii - podpisała dokument 26 stycznia. W ramach ratyfikacji mają być w Polsce przeprowadzone szerokie konsultacje społeczne.

Czytaj więcej o ACTA
Nowa wersja rządu. Nie było ratyfikacji ACTA Na razie mamy decyzję rządu o ewentualnej gotowości przeprowadzenia procedury ratyfikacyjnej.
To oni tak naprawdę zarobią na ACTA Mają wyłączne prawo do Kubusia Puchatka, czy królewny Śnieżki. To im trzeba zapłacić za nagranie Happy Birthday. To oni nie chcą darmowego udostępniania muzyki i filmów w sieci. Dlaczego?
Co parlament powinien zrobić z ACTA? Zobacz także, ile procent Polaków jest zdania, że dokument ogranicza wolność w internecie.
Tagi: acta, sikorski, tusk, konsultacje, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz