Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sikorski na Majdanie. "To kluczowy moment rozmów w Kijowie"

0
Podziel się:

Ludzie skandują "Żadnej ugody!, Tylko więzienie!".

Sikorski na Majdanie. "To kluczowy moment rozmów w Kijowie"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ Obecnie jesteśmy w kluczowym momencie porozumienia w Kijowie w sprawie zakończenia kryzysu na Ukrainie _- napisał na Twitterze szef polskiej dyplomacji, którzy uczestniczył w rozmowach z prezydentem Janukowyczem.

_ Wszystkie strony powinny pamiętać, że kompromis oznacza wzięcie mniej niż 100 procent _- dodał.

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz ogłosił, że odbędą się przedterminowe wybory prezydenckie i powróci konstytucja z 2004 roku, która ogranicza władze prezydenta. Zapowiedział też rozpoczęcie procesu formowania rządu jedności narodowej.
Zapowiadano podpisanie porozumienia opozycji z prezydentem, jednak na razie nie wiadomo czy do niego doszło. Szefowie dyplomacji Polski i Niemiec Radosław Sikorski i Frank-Walter Steinmeier są obecnie w drodze na spotkanie z przedstawicielami opozycji z Majdanu..

Na razie opozycja nie potwierdziła, że akceptuje warunki porozumienia z prezydentem. Także ukraiński Majdan nie chce porozumienia z prezydentem Wiktorem Janukowyczem. Ludzie skandują _ Żadnej ugody! _, _ Tylko więzienie! _. Jednak po informacji o decyzjach Wiktora Janukowycza, na Majdanie odegrano hymn Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Demonstranci z Majdanu nękają milicję Zwarta kolumna kilkuset ochotników przemaszerowała obok siedzib prezydenta, premiera i parlamentu.
Aktywiści Majdanu uwolnili żołnierzy MSW Według nich stan psychofizyczny uwolnionych jest zadowalający.
Janukowycz zgodził się na wcześniejsze wybory Liczba ofiar wczorajszych walk w centrum Kijowa przekroczyła 70 - podały służby medyczne ukraińskiej opozycji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)