Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sikorski mówi o wojnie. Leje się krew, użyto zaawansowanej broni

0
Podziel się:

- Na Ukrainie użyto zaawansowanej broni. Słowo "wojna" zaczyna być w tym przypadku uprawnione. Należy pamiętać, że ten kryzys może się jeszcze znacznie pogłębić - powiedział Radosław Sikorski.

Sikorski mówi o wojnie. Leje się krew, użyto zaawansowanej broni
(Krystian Dobuszynski/REPORTER)
bFeZbtAl

- _ Na Ukrainie leje się krew, użyto zaawansowanej broni, np. rakiet przeciwlotniczych. Słowo "wojna" zaczyna być w tym przypadku uprawnione _ - powiedział Radosław Sikorski.

[Aktualizacja: 22:00]

- _ Kijów ma prawo do monopolu na użycie siły na swoim terytorium, ale takiego prawa nie mają jacyś ludzie, którzy rakiet przeciwlotniczych na pewno nie kupili w sklepie z militariami _ - dodał minister spraw zagranicznych w "Faktach po faktach",
komentując wydarzenia na Ukrainie.

bFeZbtAn

Szef MSZ zaznaczył, że rząd ukraiński jest obecnie pod olbrzymią presją, aby bronić swojego terytorium i opanować sytuację. - _ Ta sytuacja jest trudna. Państwo ukraińskie jest słabe, próbuje się bronić, ale zawsze można źle skalkulować, dostarczyć pretekstu _ - powiedział.

Wcześniej w podobne tony uderzał premier Donald Tusk. - _ Czy jest jeszcze miejsce na inicjatywy dyplomatyczne? Powoli wszyscy tracimy nadzieję. Kiedy ofiary liczą dziesiątki i kiedy zestrzeliwuje się śmigłowce, używa broni rakietowej, i to wszystko robią tak zwani separatyści, no to widzimy, że tak naprawdę mamy do czynienia z konfrontacją zbrojną, organizowaną nie przez demonstrantów, tylko przez państwo. W tym przypadku przez Rosję _ - stwierdził premier, cytowany przez Informacyjną Agencję Radiową.

Kryzys na Ukrainie. Operacja antyterrorystyczna trwa

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/kryzys-na-ukrainie-operacja-antyterrorystyczna-trwa-g717701.html) Donald Tusk dodał, że konieczna jest polityczna mobilizacja Unii, USA i Kanady. Premier odniósł się także do głosów płynących z Zachodu, aby Władimir Putin zaangażował się w rozwiązanie konfliktu na Ukrainie. Donald Tusk apele te nazwał niefortunnymi. - _ Prawdziwym przemyślanym apelem do Putina byłby, żeby przestał się angażować w sytuację na Ukrainie _ - mówił.

Radosław Sikorski zapewnił też, że NATO cały czas liczy, że Rosja zmieni swoje stanowisko wobec Ukrainy. Ale dodał również, że _ należy pamiętać, że ten kryzys może się jeszcze znacznie pogłębić _.

bFeZbtAt
Czytaj więcej w Money.pl
Ashton chce śledztwa w sprawie Odessy Ashton zaapelowała o powściągliwość, aby nie dopuścić do pogorszenia sytuacji na Ukrainie.
Rosja chwali odwagę obrońców Słowiańska W wczoraj rano ukraińskie siły rozpoczęły operację przeciwko separatystom.
Niemcy zaostrzają ton. Chcą kolejnych sankcji Komentatorzy opowiadają się za dalszymi sankcjami wobec Moskwy i ostrzegają władze w Kijowie przed nieprzemyślanymi działaniami.
"Odessy - nie wybaczymy"! Padła siedziba SBU w Doniecku Kierownictwo operacji antyterrorystycznej podkreśla, że mieszkańcy miast są wykorzystywani przez separatystów jako żywe tarcze.
bFeZbtAO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)