Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sikorski
25.03.2015 06:46

Sikorski otrzyma w Portugalii doktorat honoris causa

Radosław Sikorski wyróżniony został przez jedną z najważniejszych publicznych uczelni w Portugalii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/Reporter)

Radosław Sikorski wyróżniony przez jedną z najważniejszych publicznych uczelni w Portugalii. Marszałek Sejmu otrzyma dziś doktorat honoris causa Universidade Nova de Lisboa.

Z propozycją uhonorowania Polaka wystąpił profesor Nuno Severiano Teixeira, prorektor UNL i specjalista w dziedzinie polityki międzynarodowej, bezpieczeństwa i integracji europejskiej.

Na swojej stronie internetowej lizboński uniwersytet przedstawia sylwetkę Sikorskiego - początkowo dziennikarza, później także wpływowego polityka - i przypomina, że w 2012 roku, jeszcze jako minister spraw zagranicznych, znalazł się on w gronie stu najważniejszych globalnych myślicieli magazynu Foreign Policy.

Istniejący od 1973 roku Nowy Uniwersytet Lizboński (UNL) uchodzi za jedną z najlepszych uczelni w Portugalii. Regularnie plasuje się w międzynarodowych rankingach szkół wyższych na świecie.

Do tej pory wśród osób wyróżnionych przez tę instytucję doktoratem honoris causa znaleźli się miedzy innymi laureat nagrody Nobla, fizyk Nevill Francis Mott, wieloletni przewodniczący Komisji Europejskiej Jacques Delors czy były sekretarz generalny ONZ Kofi Annan.

Czytaj więcej w Money.pl
Sikorski życzy nabrania dystansu do polityki Marszałek Sejmu życzył także wykorzystania świątecznego czasu do uspokojenia i nabrania sił.
Kopacz ws. Sikorskiego: Nie zastąpię sędziego Premier Ewa Kopacz pytana czy zamieszanie wokół rozliczeń podróży marszałka Radosława Sikorskiego szkodzi Platformie Obywatelskiej powiedziała, że nie zamierza zastępować prokuratora ani sędziego.
Radosław Sikorski odejdzie? Zdradził zamiary Marszałek nie boi się śledztwa w sprawie jego _ kilometrówek _. PiS ponowiło apel do premier Ewy Kopacz, by usunęła Radosława Sikorskiego z partii i z funkcji w Sejmie.
Tagi: sikorski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz