Notowania

Przejdź na
narodowe siły rezerwowe
03.11.2014 13:34

Siemoniak zapowiada rewolucję w armii

Chodzi o przebudowę Narodowych Sił Rezerwowych - poinformował szef MON.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

Do końca listopada gotowe mają być założenia reformy Narodowych Sił Rezerwowych - poinformował szef MON Tomasz Siemoniak. _ Rzeczpospolita _ napisała, że w przyszłości w każdym województwie mają powstać pododdziały NSR.

Na razie nie wiadomo, kiedy tzw. Terytorialne Oddziały Armii Krajowej miałyby ruszyć. Roczny koszt nowelizacji wyniesie, według gazety, nawet 150 mln złotych. Wicepremier, minister obrony narodowej nie chciał szerzej komentować planów dotyczących przyszłości NSR.

_ - Pracujemy nad tym pomysłem, nie chcę dzisiaj mówić o szczegółach. Do końca listopada przedstawimy projekty, które wyjdą naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu ludzi, organizacji proobronnych tak, żeby ci, którzy są ochotnikami mieli takie możliwości _ - powiedział.

Według _ Rzeczpospolitej _ pododdziały Narodowych Sił Rezerwowych miałyby liczyć 10 tys. osób. W czasie pokoju miałyby one wspierać działania związane np. z likwidacją skutków klęsk żywiołowych, w przypadku agresji - mogłyby prowadzić działania partyzanckie.

Siemoniak nie chciał komentować faktu wykorzystania nazwy AK. _ Nie chciałbym, by rozmowa o nazwie była elementem jakichś kontrowersji. Na razie pracujemy nad tym, jak to ma wyglądać. Dla jednych jest to nazwa naturalna, dla innych historyczna, święta, więc nie chciałbym w tę dyskusję wchodzić _ - powiedział.

Rzeczpospolita napisała, że używanie nazwy AK jest możliwe na podstawie zgody przedstawicieli Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Minister odwiedził 16 jarociński batalion remontu lotnisk. _ W tutejszej jednostce pytałem o doświadczenia związane z Narodowymi Siłami Rezerwowymi. To jest jednostka, która jako pierwsza, zaraz po wprowadzeniu ustawy, zatrudniła żołnierzy na kontrakty NSR _ - powiedział.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/191/302271_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-reportaze-i-wywiady/nauczyciel-geografii-pracownik-prokuratury-i-kasjer-oni-pierwsi-chwyca-za-karabin-by-bronic-polski,0,1504733.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nauczyciel i kasjer pierwsi chwycą za karabin Do Narodowych Sił Rezerwowych zgłosili się na ochotnika. Przekonują, że są gotowi umrzeć za ojczyznę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t251858.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/koziej-chcemy-reformowac-rezerwy-wojska,20,0,1650964.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zapowiada tworzenie "wojska wojewodów" Jak przyznał szef BBN, wypracowywane jest rozwiązanie, dzięki któremu będzie można stworzyć oddziały terytorialne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t207466.jpg ) ] (http://tech.money.pl/medycyna/artykul/badania-kardiologiczne-polskich-zolnierzy,241,0,1650673.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Badania polskich żołnierzy, wyniki niedobre W przyszłości lekarze planują objąć programem kilka tysięcy mundurowych. Badania profilaktyczne obejmują m. in. badanie holterowskie, EKG, testy wysiłkowe oraz pomiary ciśnienia tętniczego.
Tagi: narodowe siły rezerwowe, tomasz siemoniak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz