Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Siedem osób zginęło w zderzeniu busów, zablokowana A4

0
Podziel się:

Na autostradzie trwa akcja ratownicza - jest wielu rannych. Są jednostki pogotowia, helikoptery ratownicze oraz straż pożarna.

Siedem osób zginęło w zderzeniu busów, zablokowana A4
(PAP/Krzysztof Świderski)

5/6

fot:

Siedem osób zginęło w wyniku zderzenia dwóch busów na autostradzie A4 w miejscowości Krapkowice w województwie opolskim - poinformowała policja. Do tragedii doszło tuż za węzłem Gogolin, na 254-tym kilometrze autostrady w kierunku na Katowice. Na miejsce skierowano dwa śmigłowce lotniczego pogotowia ratunkowego.

_ - Droga jest wyłączona z ruchu. Policjanci, którzy pracują na miejscu zabezpieczają teren i pracę ratowników, będą wyjaśniać okoliczności tego wypadku _ - powiedział podinspektor Jarosław Dryszcz z opolskiej policji.

W akcji uczestniczą śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Według policjantów na pracujący bus służby drogowej wjechał ukraiński bus, którym podróżowało 10 osób. Wszystkie ofiary to posażerowie busa i prawdopodobnie obywatele Ukrainy.

Osoby, które przeżyły wypadek są pod opieką lekarzy. Trzy osoby są w ciężkim stanie. Dwie lekko poszkodowane. Jedną przewieziono już do szpitala.

Autostrada początkowo była zablokowana tylko w kierunku Katowic, teraz jest całkowicie nieprzejezdna. Jest zamknięta w obu kierunkach, od węzła Gogolin do węzła Olszowa.

Zdaniem policjantów utrudnienia na A4 mogą potrwać przez wiele godzin.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)