Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sfałszowane pieniądze we Włoszech. Dziesiątki tysięcy banknotów

0
Podziel się

Najczęściej podrabiane są nadal banknoty o nominale 20 euro.

Sfałszowane pieniądze we Włoszech. Dziesiątki tysięcy banknotów
(JT/CC2.0/Flicr.com)
bEaafqNx

Tamtejszy bank narodowy w pierwszym półroczu tego roku wycofał z obiegu ponad 74 tysiące podrabianych banknotów.

Najczęściej podrabiane są nadal banknoty o nominale 20 euro. Stanowią one połowę wszystkich fałszywych euro wykrytych w tym roku. Na drugim miejscu jest banknot 50 euro.

Znacznie mniejszym zainteresowaniem ze strony fałszerzy pieniędzy cieszą się zarówno większe nominały: dwieście i pięćset euro, jak i mniejsze. Jak się przypuszcza, te pierwsze, ze względu na wartość, są skrupulatnie oglądane w sklepach i lokalach publicznych, drugie zaś nie zasługują na podrabianie z powodu znikomej wartości.

bEaafqNz

Włoscy konsumenci są nadal święcie przekonani, że stracili na wprowadzeniu wspólnej europejskiej waluty. Domagają się, aby monetę o nominale jednego euro zastąpił banknot tej samej wartości. W ten sposób, ich zdaniem, Włosi uświadomiliby sobie wartość nowego pieniądza.

Czytaj więcej w Money.pl
Euro w Polsce? Polacy w tej kwestii są zgodni W czerwcu 72 procent badanych było przeciw przyjęciu euro, jest to mniej o 3 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego pomiaru.
Zatrzymano tam ponad 50 osób. Za łapówki To największe śledztwo w sprawie afery korupcyjnej od zakończenia wojny w Bośni z lat 1992-1995 - napisała prokuratura w komunikacie.
Euro w Polsce? Piechociński ujawnia Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego odniósł się do propozycji prezydenta Bronisława Komorowskiego złożonej przed Zgromadzeniem Narodowym.
bEaafqOa
euro
wiadomości
KOMENTARZE
(0)