Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gang
08.11.2007 13:15

Sfałszowali faktury na kilkaset milionów

Trzech członków gangu, specjalizującego się w wyłudzaniu podatku VAT za fikcyjny obrót złomem, zatrzymali stołeczni policjanci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

*Trzech kolejnych członków gangu, specjalizującego się w wyłudzaniu podatku VAT za fikcyjny obrót złomem, zatrzymali stołeczni policjanci. Według szacunków policji, straty spowodowane działaniem szajki mogą sięgać nawet kilkuset milionów złotych. *

"43-letni Wiesław D., 56-letni Grzegorz D. i 40-letni Dariusz K. zakładali firmy, zajmujące się obrotem złomem. Wystawiali również fikcyjne faktury, dokumentując transakcje, do których faktycznie nie dochodziło" - poinformowała Dorota Tietz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

"Mężczyźni tylko w ostatnich dwóch latach wystawili ponad sto faktur VAT, dotyczących fikcyjnych transakcji na kwotę 100 mln złotych. Następnie uzyskiwali zwrot podatku. Szacuje się, że straty Skarbu Państwa, związane z działalnością tej grupy sięgać mogą nawet kilkuset milionów złotych" - zaznaczyła Tietz. Podejrzanym grozi do 10lat więzienia.

W akcji zatrzymania wzięli udział funkcjonariusze z KSP i warszawskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego. Weszli oni w czwartek nad ranem na teren kilku posesji w Warszawie, Poznaniu, Olsztynie i Białymstoku.

To kolejne zatrzymania w tej sprawie. W połowie sierpnia w ręce policjantów wpadło sześciu członków grupy. Przedstawiono im zarzuty oszustwa oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Tagi: gang, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz