Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
smoleńsk
18.05.2011 10:32

Seremet w Moskwie zawalczy o skrzynki

Do Rosji pojechał także naczelny prokurator wojskowy, generał Krzysztof Parulski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Śledztwo w sprawie ubiegłorocznej katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem, w tym problemy związane ze wzajemną realizacją wniosków o pomoc prawną, są głównym tematem rozmów, które prowadzi w Moskwie prokurator generalny Andrzej Seremet.

Towarzyszy mu m.in. naczelny prokurator wojskowy, generał Krzysztof Parulski. W godzinach popołudniowych Seremet będzie konferował z przewodniczącym Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej, generałem Aleksandrem Bastrykinem. Na czwartek przewidziano jego spotkanie z prokuratorem generalnym FR Jurijem Czajką.

Ze źródeł zbliżonych do polskiego rządu i prokuratury wiadomo, że Seremet chce uzgodnić możliwość wyjazdu do Moskwy polskich ekspertów odsłuchujących zapis czarnych skrzynek. Tam mieliby oni uzyskać dostęp do oryginalnego zapisu i porównać go z kopią, jaką dysponuje strona polska.

Specjaliści z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie chcą, przed podpisaniem się pod ostateczną ekspertyzą, porównać kopię z oryginałem. Przedstawiciele rosyjskiej prokuratury mówili wcześniej, że czarne skrzynki - podobnie, jak wrak rozbitego pod Smoleńskiem Tu-154M - to dowody w ich śledztwie; nie wykluczali, że będą one musiały pozostać w Rosji do jego zakończenia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t139067.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/szef;msz;seremet;ma;wsparcie;rzadu,131,0,826243.html) Szef MSZ: Seremet ma wsparcie rządu Radosław Sikorski zapewnił, że rząd wspiera działania prokuratora generalnego przy dochodzeniu w sprawie katastrofy smoleńskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t137176.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kogo;przesluchaja;prokuratorzy;z;rosji,145,0,812945.html) Kogo przesłuchają prokuratorzy z Rosji? Trzech prokuratorów rosyjskiego Komitetu Śledczego przyjedzie jutro do Polski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t86121.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rosjanie;przekaza;nam;akta;smolenskie,160,0,806560.html) Rosjanie przekażą nam akta smoleńskie Polscy śledczy liczą na to, że chodzi między innymi o dokumenty dotyczące regulacji związanych ze statusem lotniska w Smoleńsku i zakresem obowiązków osób, które sprowadzały samolot.
Tagi: smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz