Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Seremet: Prokurator Przybył nie miał racji

0
Podziel się:

Prokurator Generalny nie zgodził się z niektórymi zarzutami pułkownika, który targnął się na swoje życie.

Seremet: Prokurator Przybył nie miał racji
(PAP/Paweł Supernak)

Prokurator Generalny Andrzej Seremet jest wstrząśnięty i poruszony próbą samobójczą prokuratora wojskowego Mikołaja Przybyła. Równocześnie odpiera część zarzutów, które śledczy sformułował na konferencji, po której targnął się na swoje życie.

Andrzej Seremet wyraził też przekonanie, że prokurator niebawem wróci do zdrowia. Na miejscu próby samobójstwa Żandarmeria Wojskowa wraz z prokuratorami zabezpieczyła ślady:

- _ Zabezpieczono także broń, która była w użyciu. Dalsze czynności będą uwarunkowane od ustaleń. Jestem przekonany, że w związku z tym wydarzeniem zostaną wyjaśnione wszystkie szczegóły i podane do publicznej wiadomości _ - mówi prokurator Seremet.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA SEREMETA:

Prokurator Generalny nie zgodził się z niektórymi zarzutami pułkownika Przybyła. - _ Przede wszystkim z tym, jakoby kierunek zmian, który jest przewidziany, który jest przedmiotem dyskusji w zakresie struktur sądownictwa wojskowego i prokurator wojskowych, miał degradować tych prokuratorów i że jedynym celem zmian była likwidacja tych struktur _ - powiedział prokurator Seremet.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA SEREMETA:

Andrzej Seremet odniósł się też do podsłuchów dziennikarzy zajmujących się katastrofą smoleńską. Jego zdaniem, nie byli oni inwigilowani, jednak decyzję w tej sprawie poznańscy śledczy wojskowi wydali bez podstawy prawnej. Andrzej Seremet wyjaśnił, że tak wskazuje ekspertyza w tej sprawie, której wyniki niedawno otrzymał.

Czytaj więcej o sprawach prokuratora
Dziennikarze "GW" w szoku: Pisaliśmy prawdę Autorzy publikacji o wojskowej prokuraturze, prowadzącej śledztwo w sprawie przecieków ze śledztwa smoleńskiego, podkreślają, że napisali prawdę.
Prokuratorzy się buntują. Przez zapowiedź Tuska Seremet: _ Zniesienie stanu spoczynku uderza w niezależność prokuratorów _. Ponad pół tysiąca z nich, grozi odejściem z zawodu.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)