Notowania

wiadomości
27.07.2012 11:55

Serafin wiedział o nagraniu. Kto je zlecił?

Szef Krajowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych zeznawał w prokuraturze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

*_ - Szef Krajowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych Władysław Serafin miał świadomość, że jego prywatna rozmowa z byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem była nagrywana _ - powiedział rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Dariusz Ślepokura. *

Serafin był przesłuchiwany w prokuraturze w charakterze świadka. Miało to związek z jego zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa, w którym wskazał, że bez jego zgody zostały rozpowszechnione nagrania jego prywatnej rozmowy z byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego.

_ - Po tym przesłuchaniu możemy poinformować, że pan Serafin miał pełną świadomość nagrywania rozmowy. Wiedział, że są urządzenia nagrywające i że jest ona rejestrowana. W tym momencie prokuratura nie może informować, z czyjej inicjatywy to nastąpiło _ - powiedział Ślepokura

Zapowiedział też, że w najbliższym czasie przesłuchany zostanie Łukasik. - _ Termin nie został jeszcze wyznaczony, ale nastąpi to w najbliższym czasie. Po tym przesłuchaniu prokuratura podejmie dalsze decyzje w tej sprawie _ - dodał.

Analogiczne zawiadomienie jak Serafin złożył w prokuraturze jego rozmówca - były prezes ARR.

Serafin po przesłuchaniu nie chciał informować o jego przebiegu. - _ Moim rzecznikiem jest prokurator _ - oświadczył jedynie. Indagowany, że na swej konferencji obiecywał taką wypowiedź, szef kółek rolniczych odparł: _ tak, ale prokurator ma w tej sprawie ostatnie zdanie _. Serafin nie chciał rozmawiać z mediami także przed wejściem na przesłuchanie - wtedy mówił, że jego ewentualna wypowiedź będzie zależała od decyzji prokuratora.

Wcześniej rzecznik prokuratury podkreślał, że postępowanie - wszczęte po zawiadomieniu Serafina - toczy się w sprawie, a nie przeciwko jakiejś osobie. Dodał też, że przesłuchanie nie dotyczy postępowania ws. niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych zatrudnionych w Agencji Rynku Rolnego i Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi poprzez sprawowanie niewłaściwego nadzoru nad spółką Elewarr.

Zawiadomienie Serafina to pokłosie publikacji _ Pulsu Biznesu _, który ujawnił rozmowy Serafina z Łukasikiem, byłym prezesem ARR, na temat możliwych nieprawidłowości w spółkach związanych z Ministerstwem Rolnictwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Afera taśmowa: będą rozliczać bohaterów Odpowiedzialność polityczną związaną z ujawnionymi informacjami poniósł już minister rolnictwa, którego dymisja została przyjęta przez premiera.
Tak broni się bohater afery taśmowej w PSL W tak wielkim konglomeracie, jakim są spółki skarbu państwa, może dochodzić do pewnych nieprawidłowości - przyznaje Władysław Serafin.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz