Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Separatyści zablokowali lotnisko w Doniecku

0
Podziel się:

Wczoraj separatyści w Doniecku zablokowali wybory, dziś- lotnisko. W Doniecku uzbrojone grupy okupują port lotniczy.

Separatyści zablokowali lotnisko w Doniecku
(PAP/EPA)

W związku z tym ruch samolotów jest wstrzymany.

[Aktualizacja: godzina 9.20]

W nocy na miejscowe lotnisko im. Prokofiewa przyjechało kilkudziesięciu separatystów z bronią. Zażądali opuszczenia portu lotniczego przez ochraniające go wojsko. ie doszło do wymiany ognia, jednak separatyści wciąż przebywają na lotnisku i zakłócają jego normalne funkcjonowanie.

_ Uwaga, pasażerowie! Od godz. 7 (6 czasu polskiego) Donieck tymczasowo wstrzymuje obsługę lotów. O wznowieniu pracy poinformujemy _ - napisano w poniedziałek na stronie lotniska.

Z elektronicznej tablicy informacyjnej lotniska wynika, że szereg lotów jest opóźnionych, a lot z Monachium odwołano.

Portal Ostrow informuje tymczasem, powołując się na biuro prasowe lotniska, że decyzję o wstrzymaniu pracy podjęto w związku z _ wizytą _ uzbrojonych przedstawicieli samozwańczej tzw. Donieckiej Republiki Ludowej.

_ Około godz. 3 w nocy na teren lotniska przyjechało kilkudziesięciu przedstawicieli DRL, żądając odejścia żołnierzy ukraińskich, którzy ochraniają teren wewnętrzny lotniska. Wystrzałów ani konfliktu z użyciem przemocy nie było. Od godz. 7 rano lotnisko Donieck tymczasowo wstrzymuje obsługę lotów _ - poinformował rzecznik lotnisko Dmytro Kosynow.

W związku z tym - jak poinformowały służby lotniska - od 7.00 czasu miejscowego ruch samolotów został wstrzymany. Władze lotniska podkreślają, że chociaż nie można powiedzieć, iże separatyści kontrolują lotnisko, to ze względów bezpieczeństwa praca portu lotniczego została ograniczona.

Zobacz jak w Doniecku niszczono urny do głosowania

Wczoraj prorosyjscy separatyści nie dopuścili do przeprowadzenia wyborów prezydenckich w milionowym Doniecku. Nie pracowała żadna komisja. W obwodzie donieckim natomiast otwarto jedną- piątą komisji wyborczych. Część z nich również atakowana była przez separatystyczne bojówki.

Czytaj więcej w Money.pl
Separatyści utworzyli _ Noworosję _ Jak podkreśla Ukraińska Prawda, odbyło się to za zamkniętymi drzwiami, w sali chronionej przez kilku uzbrojonych ludzi.
Separatyści zajęli koszary Gwardii Narodowej w Doniecku Jedna z agencji donosi, że doszło do strzelaniny, potem do rozmów w celu uregulowania sytuacji.
Separatyści czekają na uderzenie sił MSW Dzisiaj mija termin ultimatum postawionego separatystom przez ukraińskie władze.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)