Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Separatyści utworzyli "Noworosję"

0
Podziel się:

Jak podkreśla Ukraińska Prawda, odbyło się to za zamkniętymi drzwiami, w sali chronionej przez kilku uzbrojonych ludzi.

Separatyści utworzyli "Noworosję"
(PAP/EPA)

Dokument o zjednoczeniu w składzie _ Noworosji _ podpisali w sobotę na zjeździe w Doniecku separatyści z obwodów donieckiego i ługańskiego na wschodzie Ukrainy. Na ceremonię sygnowania tego tekstu wpuszczono tylko rosyjskich dziennikarzy.

Porozumienie o zjednoczeniu w składzie jednego państwa - _ Noworosji _ - podpisali przedstawiciele samozwańczych _ republik ludowych _ obwodu donieckiego i ługańskiego.

Ceremonia podpisania dokumentu odbyła się w donieckim hotelu _ Szachtar Plaza _, który należy do ukraińskiego oligarchy Rinata Achmetowa, po zakończeniu zjazdu _ ludowych przedstawicieli _. Zjazd zorganizował deputowany Ołeh Cariow, którego usunięto niedawno z Partii Regionów obalonego w lutym prezydenta Wiktora Janukowycza.

Jak podkreśla _ Ukraińska Prawda _, podpisanie dokumentu odbyło się za zamkniętymi drzwiami, w sali chronionej przez kilku uzbrojonych ludzi. Zarejestrować ceremonię pozwolono tylko dziennikarzom kanału _ Rossija-24 _.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef separatystów: Wyborów nie będzie. Pieczęcie komisji wyborczych są już u mnie W okręgowych komisjach brak kart do głosowania i dokumentów.
20 separatystów zabitych na wschodzie Ukrainy Dwóch ukraińskich żołnierzy zostało zabitych, a siedmiu zostało rannych podczas akcji w ramach operacji antyterrorystycznej w okolicach miasta Rubiżne w obwodzie ługańskim.
Separatyści Donbasu ogłaszają nacjonalizację _ Płacenie podatków Kijowowi oznacza finansowanie terroru w Donbasie _ - stwierdził lider separatystów Denys Puszylin.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)