Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Separatyści na Ukrainie porwali pracowników Czerwonego Krzyża

0
Podziel się:

- Podejrzewamy ich o szpiegostwo i obecnie weryfikujemy te oskarżenia - oświadczył rzecznik Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) Kirył Rudenko.

Separatyści na Ukrainie porwali pracowników Czerwonego Krzyża
(PAP/EPA)

Kilku członków Czerwonego Krzyża było przez siedem godzin przetrzymywanych przez prorosyjskich separatystów w Doniecku, na wschodzie Ukrainy. W nocy zostali wypuszczeni. Jeden został pobity - poinformowała przedstawicielka Czerwonego Krzyża w Kijowie.

Rzecznik samozwańczych władz regionu powiedział agencji AFP, że członkowie Czerwonego Krzyża zostali zatrzymani w piątek wieczorem. _ - Podejrzewamy ich o szpiegostwo i obecnie weryfikujemy te oskarżenia _ - oświadczył rzecznik Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) Kirył Rudenko.

Z kolei przedstawicielka Czerwonego Krzyża Irina Carijuk powiedziała agencji Reutera, że pracownicy zostali zwolnieni o godz. 2 w nocy. _ - Jeden został mocno pobity _ - dodała.

Według portalu _ Nowosti Donbassa _ separatyści zatrzymali siedem osób, w tym obywatela Francji.

Wielu zachodnich dziennikarzy było w ostatnim czasie zatrzymywanych i przetrzymywanych na wschodzie Ukrainy przez prorosyjskie grupy zbrojne, które zarzucają im szpiegostwo.

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyż z siedzibą w Genewie ogłosił w tym tygodniu wzmocnienie obecności w kilku miastach na Ukrainie, gdzie dochodzi do starć, w tym w Doniecku.

Separatyści, którzy ogłosili w Doniecku i Ługańsku na wschodzie Ukrainy powstanie niezależnych republik, mają zamiar przeprowadzić tam w niedzielę referendum niepodległościowe. Jego celem ma być przyłączenie tych regionów do Rosji. Kijów ostrzega, że plebiscyt ten będzie niezgodny z prawem.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin "handluje powietrzem". Czyje to słowa? Referendum, które przygotowują prorosyjscy separatyści, miałoby się obyć w obwodach donieckim i ługańskim.
Krwawe walki w Słowiańsku. Ultimatum Rosji Wiele ofiar operacji antyterrorystycznej na wschodniej Ukrainie. Ławrow żąda jej wstrzymania.
Szturm na prokuraturę w Doniecku. Nowe informacje Chroniąca budynek milicja próbowała stawiać czynny opór, ale ostatecznie uległa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)