Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Separatyści na Ukrainie. Kolejni zakładnicy wolni?

0
Podziel się:

Według agencji Interfax są to dwaj spośród trzech oficerów jednostki specjalnej SBU Alfa, zatrzymani w ubiegłym tygodniu.

Separatyści na Ukrainie. Kolejni zakładnicy wolni?
(PAP/EPA)

Separatyści prorosyjscy w Słowiańsku na wschodzie Ukrainy uwolnili dwóch zakładników, których przetrzymywali w lokalnej siedzibie Służby Bezpieczeństwa (SBU) - podał portal gazety Siegodnia.

Serwis powołał się na MSW w obwodzie donieckim. Nie podano tożsamości uwolnionych, jednak według agencji Interfax są to dwaj spośród trzech oficerów jednostki specjalnej SBU _ Alfa _, zatrzymani przez separatystów w ubiegłym tygodniu.

Rozmówca Interfaksu powiedział przez telefon, że dwaj oficerowie zostali wymienieni na przetrzymywanych przez ukraińskie władze działaczy ruchów separatystycznych.

_ Siegodnia _ pisze, że w budynku SBU w Słowiańsku, który znajduje się pod całkowitą kontrolą prorosyjskich buntowników, więzionych jest ogółem około 50 osób. Są wśród nich porwani przez separatystów także w ubiegłym tygodniu członkowie wojskowej misji obserwacyjnej OBWE.

W czwartek rano lider separatystów w Słowiańsku Wiaczesław Ponomariow przekazał Interfaxowi, że prowadzi z władzami w Kijowie negocjacje o wymianie zatrzymanych obserwatorów wojskowych, wśród których jest jeden obywatel Polski.

_ - Przedstawiciele OBWE wciąż znajdują się w Słowiańsku; stworzyliśmy im komfortowe warunki i mamy z nimi przyjazne relacje. Chcą oni, oczywiście, wrócić do domu i prowadzimy z władzami kijowskimi rozmowy na temat uwolnienia. Mamy nadzieję, że uda się nam wymienić ich na naszych ludzi, przetrzymywanych przez władze w Kijowie _ - oświadczył.

Separatyści w Słowiańsku porwali siedmiu członków misji OBWE w zeszły piątek, jednak następnie jednego z nich - obywatela Szwecji - wypuścili ze względów zdrowotnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Polak wśród porwanych na Ukrainie Rzecznik MON Jacek Sońta potwierdził, że wśród zatrzymanych członków misji OBWE jest polski oficer.
Ostrzelano samolot wojskowy nad Ukrainą Po wylądowaniu maszyna przeszła przegląd techniczny i może nadal realizować swoje zadania.
Co szykują separatyści na 1 maja? Premier Arsenij Jaceniuk nakazał wzmocnienie ochrony porządku publicznego przez MSW i Służbę Bezpieczeństwa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)