Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory do senatu
01.09.2013 16:41

Senatorzy "powinni reprezentować społeczności lokalne"

Były prezes PSL Waldemar Pawlak namawiał dzisiaj do głosowania w wyborach uzupełniających do Senatu na kandydata PO-PSL Mariusza Kawę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Były prezes PSL Waldemar Pawlak namawiał dzisiaj do głosowania w wyborach uzupełniających do Senatu na kandydata PO-PSL Mariusza Kawę.

_ - W wyborach do Senatu jednomandatowe okręgi pozwalają nam wybierać przedstawicieli, którzy reprezentują lokalne społeczności. Nie powinno się tutaj przenosić awantur, kłótni, czy kontrowersji z Warszawy. Jest potrzeba wyboru mniej politycznego, bardziej lokalnego, regionalnego _ - powiedział Pawlak na wspólnej konferencji prasowej z kandydatem.

_ - Tych awantur i kontrowersji jest za dużo, a dzisiaj czasy są trudne i nie możemy przegapić takiej możliwości, żeby wzmocnić Senat o osobę, która jest mocno osadzona w tych lokalnych realiach _ - podkreślił polityk PSL.

_ - Pan Mariusz Kawa jest tutaj, w tym środowisku, osobą znaną w różnych przestrzeniach społecznych, samorządowych. Jest radnym wojewódzkim, a teraz prowadzi działalność gospodarczą, czyli tworzy budżet kraju, zatrudnia ludzi _ - zaznaczył były wicepremier.

Dzisiaj Pawlak wspólnie z Kawą uczestniczyli m.in. w gminnych zawodach Ochotniczych Straży Pożarnych w Strzyżowie oraz dożynkach w Gliniku k. Ropczycach. Do Senatu z okręgu nr 55 kandydują: Zdzisław Pupa (PiS), Mariusz Kawa (PO-PSL), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).

Wybory w okręgu nr 55 obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne po tym, gdy dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Nastąpiło to po odwołaniu poprzedniego marszałka Mirosława Karapyty, który stał na czele koalicji PO-PSL-SLD w samorządzie województwa. Wcześniej prokuratura postawiła Karapycie siedem zarzutów, w tym pięć korupcyjnych. Głosowanie odbędzie się 8 września.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozłam w PSL? Atakują Piechocińskiego Część polityków PSL uważa, że szef partii nie radzi sobie ze sprawą Władysława Serafina.
Wielki honor dla Straży Pożarnej. Był i Pawlak Święto strażaków przypada 4 maja, w dzień świętego Floriana - ich patrona.
Pawlak ma pomysł na energetykę: Słońce... _ Będzie można produkować energię elektryczną, nie oglądając się na rozwiązania systemowe. Wytworzona i sprzedana moc będzie dodatkiem do emerytury _.
Tagi: wybory do senatu, wybory uzupełniające, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz