Notowania

dopalacze
08.07.2010 17:33

Senatorowie chcą rozszerzyć listę dopalaczy

Senat jednogłośnie poparł znowelizowaną ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BrittanyC:::HaloPhotograp hy/CC/Flickr)

Senat jednogłośnie poparł ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, rozszerzającą wykaz zakazanych środków odurzających o kolejne tzw. dopalacze.

Chodzi o znowelizowaną przez Sejm ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, która do wykazu środków psychoaktywnych objętych kontrolą dodaje mefedron i syntetyczne kanabinoidy. Sprzedawane jako _ kadzidełka _ kanabinoidy działają podobnie do marihuany. Mefedron, oferowany w Polsce m.in. jako _ sól do kąpieli _, ma działanie nieco podobne do metaamfetaminy.

Dopalacze to substancje psychoaktywne, które mogą działać podobnie do narkotyków; można je legalnie kupić w Polsce w sklepach tradycyjnych i internetowych. Substancje te są sprzedawane m.in. jako przedmioty kolekcjonerskie, nawozy lub jako legalna alternatywa zabronionych środków.

Wczoraj wiceminister zdrowia Adam Fronczak powiedział, że być może już po wakacjach do Sejmu trafi projekt ustawy umożliwiającej wycofanie z rynku na okres od 12 do 18 miesięcy substancji wzbudzającej podejrzenia, że może być szkodliwa dla zdrowia, czyli właśnie dopalaczy.

W tym czasie substancja byłaby badana w Agencji Oceny Technologii Medycznych. Od opinii Agencji zależałoby, czy zostanie wpisana na listę zakazującą sprzedaży dopalaczy, które ją zawierają.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Posłowie rozszerzają listę **dopalaczy** ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/poslowie;rozszerzaja;liste;dopalaczy,150,0,631190.html )
* [ Handel **dopalaczami** ma być ograniczony ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/handel;dopalaczami;ma;byc;ograniczony,91,0,621915.html )
Tagi: dopalacze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz