Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Senatorowie chcą rozszerzyć listę dopalaczy

0
Podziel się

Senat jednogłośnie poparł znowelizowaną ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii.

Senatorowie chcą rozszerzyć listę dopalaczy
(BrittanyC:::HaloPhotograp hy/CC/Flickr)
bEhbPhRx

Senat jednogłośnie poparł ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, rozszerzającą wykaz zakazanych środków odurzających o kolejne tzw. dopalacze.

Chodzi o znowelizowaną przez Sejm ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, która do wykazu środków psychoaktywnych objętych kontrolą dodaje mefedron i syntetyczne kanabinoidy. Sprzedawane jako _ kadzidełka _ kanabinoidy działają podobnie do marihuany. Mefedron, oferowany w Polsce m.in. jako _ sól do kąpieli _, ma działanie nieco podobne do metaamfetaminy.

Dopalacze to substancje psychoaktywne, które mogą działać podobnie do narkotyków; można je legalnie kupić w Polsce w sklepach tradycyjnych i internetowych. Substancje te są sprzedawane m.in. jako przedmioty kolekcjonerskie, nawozy lub jako legalna alternatywa zabronionych środków.

bEhbPhRz

Wczoraj wiceminister zdrowia Adam Fronczak powiedział, że być może już po wakacjach do Sejmu trafi projekt ustawy umożliwiającej wycofanie z rynku na okres od 12 do 18 miesięcy substancji wzbudzającej podejrzenia, że może być szkodliwa dla zdrowia, czyli właśnie dopalaczy.

W tym czasie substancja byłaby badana w Agencji Oceny Technologii Medycznych. Od opinii Agencji zależałoby, czy zostanie wpisana na listę zakazującą sprzedaży dopalaczy, które ją zawierają.

bEhbPhSa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)