Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sejm zalegalizuje związki partnerskie?

0
Podziel się:

Pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania chce, by jeszcze w tej kadencji uchwalono odpowiednią ustawę.

Sejm zalegalizuje związki partnerskie?
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

Pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (na zdjęciu) chce, by jeszcze w tej kadencji uchwalono odpowiednią ustawę. Prace nad nią Sejm zaczął tuż przed wakacjami.

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz mówiła w Salonie Politycznym Trójki, że będzie wspierać tę ustawę na jej ścieżce legislacyjnej. Jej zdaniem, dużo łatwiejsza z punktu widzenia prawa byłaby możliwość wprowadzenia legalności związków homoseksualnych. To rozwiązanie napotyka jednak opór.

- _ Bardzo mała grupa Polaków akceptuje takie rozwiązanie i w związku z tym przeprowadzenie tego rodzaju pomysłu przez Sejm jest mało prawdopodobne. Z tego powodu uważam, że należy rozpocząć prace od rozwiązania, które jest bardziej uniwersalne, które dotyczy i par heteroseksualnych i par homoseksualnych _ - stwierdziła pełnomocnik rządu. - Ta propozycja, która była składana w wakacje była właśnie uniwersalna - dodała.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI AGNIESZKI KOZŁOWSKIEJ-RAJEWICZ:

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz chce, by Sejm pracował nad nowym projektem ustawy o związkach partnerskich. Jej zdaniem, ten zaproponowany przed wakacjami, choć szedł w dobrym kierunku, zawierał zbyt wiele wad prawnych. - _ Jeżeli nie zostaną usunięte w tym projekcie, czeka nas długa i burzliwa dyskusja _ - przestrzegła Kozłowska-Rajewicz.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PEŁNOMOCNIK RZĄDU:

Projekt ustawy o związkach partnerskich złożył Sojusz Lewicy Demokratycznej. SLD chciało, by pary homo- oraz heteroseksualne mogły zarejestrować związek u notariusza. To dawałoby im prawo do dziedziczenia po sobie oraz wspólnego rozliczania się z podatków.

Czytaj więcej o związkach partnerskich w Polsce
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t136967.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/lewicowi;politycy;razem;o;zwiazkach;partnerskich,78,0,951630.html) Para posłów walczy o związki dla gejów Ryszard Kalisz z SLD i Robert Biedroń z Ruchu Palikota będą współpracować na rzecz wprowadzenia w Polsce tej instytucji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t177895.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/biedron;zapowiada;walke;o;zwiazki;partnerskie,77,0,949581.html) Biedroń: 9 lat w związku. Nic nie możemy _ Dlaczego. Dlaczego nie możemy decydować o swoim życiu i zdrowiu, dlaczego nie możemy po sobie dziedziczyć? _ - pyta Biedroń.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)