Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezes pzpn
13.11.2012 11:34

Sejm bez Romana Koseckiego? Tego chce PiS

Posłowie skierowali do marszałek Sejmu Ewy Kopacz pismo w sprawie wygaszenia mandatu wiceprezesowi PZPN.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Waszkiewicz/Reporter)

Wygaszenia mandatu posła PO Romana Koseckiego w związku z objęciem przez niego funkcji wiceprezesa PZPN domagają się * *posłowie PiS Marcin Mastalerek i Przemysław Wipler . Ich zdaniem wymaga tego ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

Posłowie skierowali do marszałek Sejmu Ewy Kopacz pismo w sprawie wygaszenia mandatu Koseckiemu. Według Wiplera Kosecki powinien przestać być posłem, odkąd podano informację o objęciu przez niego funkcji wiceprezesa PZPN.

Poseł PiS mówił, że w ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora są określone rodzaje działalności, których nie można łączyć z pracą posła. Dodał, że jednym z takich przypadków jest praca w organizacji, która - jak mówił - _ prowadzi działalność komercyjną, gospodarczą w oparciu o mienie publiczne, majątek państwowy, bądź samorządowy _.

_ - Taką instytucją jest z mocy prawa Polski Związek Piłki Nożnej, który prowadzi działalność polegającą na sprzedaży biletów na mecze organizowane na stadionach takich, jak Stadion Narodowy. Praktycznie wszystkie stadiony, cała infrastruktura sportowa w Polsce jest państwowa, bądź komunalna _ - zaznaczył Wipler.

W piśmie do marszałek Sejmu podkreślono, że status PZPN _ dopuszcza możliwość prowadzenia przez związek działalności gospodarczej, z której związek skwapliwie korzysta _.

Według ustawy o wykonywaniu mandatu, posłowie i senatorowie _ nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia państwowego lub komunalnego, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem, czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności _.

Kosecki został wybrany na wiceprezesa PZPN po tym, jak pod koniec października funkcję szefa związku objął Zbigniew Boniek. Kosecki ma odpowiadać w PZPN za sprawy szkoleniowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Oskarżony w głośnym procesie nie przyznaje się Ryszard F., pseudonim Fryzjer, główny oskarżony w procesie ws. korupcji w piłce nożnej, nie przyznaje się do żadnego z ponad 110 postawionych mu zarzutów. Nigdy nie organizowałem ani nie próbowałem organizować grupy, która ustawiałaby mecze - mówił w sądzie.
Zbigniew Boniek prezesem PZPN. Tak wyglądały reakcje polityków Wybór nowego szefa piłkarskiej centrali wywołał lawinę komentarzy.
Tagi: prezes pzpn, roman kosecki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz