Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Secret Service nieskuteczne? Kolejny skandal

0
Podziel się:

Barack Obama jechał windą z uzbrojonym mężczyzną, który na dodatek miał kłopoty z prawem.

Secret Service nieskuteczne? Kolejny skandal
(AP/FOTOLINK/East News)

To kolejny z serii skandali związanych ze służbami ochrony prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Do incydentu doszło w połowie września podczas wizyty Baracka Obamy w Centrum Chorób Zakaźnych w Atlancie. Uzbrojony mężczyzna, który jechał windą z amerykańskim prezydentem, pracował jako ochroniarz. Obecność jakiejkolwiek osoby z bronią w towarzystwie przywódcy USA, poza agentami Secret Service, jest jednak niedopuszczalna.

Co więcej, okazało się, że ochroniarz był wcześniej karany za napaść. W ciągu ostatnich kilku lat doszło do serii wpadek Secret Service. W 2009 roku dwie osoby dostały się bez zaproszenia na przyjęcie w Białym Domu, a dwa lata później rezydencja prezydenta USA została ostrzelana z samochodu.

Przy okazji wizyt Baracka Obamy w Kolumbii i w Holandii agenci Secret Service zadawali się z prostytutkami i upijali. Najgroźniejszy incydent był 19 września, gdy weteran wojny w Iraku przeskoczył przez ogrodzenie i dostał się do Białego Domu przez otwarte drzwi. Mężczyzna miał przy sobie nóż. Na szczęście amerykański prezydent wraz z rodziną opuścił kilka minut wcześniej rezydencję.

Czytaj więcej w Money.pl
Intruz w Białym Domu. Wpadka Secret Service Mężczyzna najpierw podszedł pod bramę prowadzącą do Białego Domu, został zawrócony przez ochronę, po czym, niezrażony odmową, wrócił w to samo miejsce w samochodzie i nie chciał się oddalić.
Obama chce więcej pieniędzy na walkę z... Fundusz na rzecz walki z terroryzmem ma zostać wykorzystany na szkolenie i wyposażenie w sprzęt walczących z ekstremistami partnerów USA w innych krajach.
Z nożem do Białego Domu. Przednim wejściem _ To oczywiste, że nasz plan bezpieczeństwa nie został odpowiednio wdrożony. Biorę na siebie pełną odpowiedzialność _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)