Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sebastian Wierzbicki kandydatem SLD na prezydenta Warszawy

0
Podziel się:

- Stolica potrzebuje lidera, który nie zamknie się w ratuszu, a będzie z jej mieszkańcami - mówił szef partii Leszek Miller.

Na zdj. Sebastian Wierzbicki
Na zdj. Sebastian Wierzbicki (REPORTER)
bFeluMmZ

- _ Stolica potrzebuje lidera, który nie zamknie się w ratuszu, a będzie z jej mieszkańcami _ - mówił szef partii Leszek Miller.

Wierzbicki został na dzisiejszej konwencji warszawskiego Sojuszu oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na włodarza stolicy. Konwencja Sojuszu odbyła się w Centrum Promocji Kultury na warszawskiej Pradze Południe.

_ Trzy miesiące temu zatrzymaliśmy marsz po władzę w Warszawie egzotycznej koalicji od Kaczyńskiego przez Palikota do Guziała. Dzięki SLD warszawiacy nie obudzili się w mieście rządzonym przez Kaczyńskiego i Macierewicza _ - mówił Miller, nawiązując do październikowego referendum ws. odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz. Sojusz nie poparł jej inicjatywy.

bFeluMnb

Według niego, referendum pokazało, że _ bez socjaldemokracji nie da się skutecznie i dobrze rządzić stolicą _. Lider SLD przekonywał, że Warszawa potrzebuje _ dynamicznego lidera, który nie zamknie się w ratuszu i nie otoczy się dworem _. _ Potrzebuje przywódcy, a nie administratora; lidera, który będzie żył z warszawiakami, który nie boi się ludzi. Potrzebuje lidera, który czuje rytm i nastrój stolicy, który wie, gdzie są ludzie, którzy potrzebują pomocy, który nie odwraca oczu, kiedy widzi ludzką krzywdę i ludzkie poniżenie _ - przekonywał b. premier.

_ Lidera, który uratował dach nad głową niejednej rodziny, który wiedzę o problemach nie czerpie od ducha świętego, ale od ludzi, od mieszkańców Warszawy; lidera, który potrafi budować Warszawę wielką, nowoczesną i otwartą _ - dodał lider SLD.

Podkreślił, że stolica potrzebuje zatem obrać _ kurs na zmianę _. _ A sternikiem tej zmiany jest Sebastian Wierzbicki _ - mówił b. premier. _ Warszawski SLD rekomenduje samorządowca z krwi i kości, człowieka, który zamiast na spotkaniach z celebrytami, na bankietach, będzie spędzał swój czas wykonując ciężką pracę dla mieszkańców stolicy _ - zapewnił szef Sojuszu.

Jak dodał, kandydat jego partii _ zna stolicę jak własną kieszeń _. _ Zna znakomity smak pyz z Różyca, ale także wytworny klimat Krakowskiego Przedmieścia _ - przekonywał b. premier.

bFeluMnh

Sam Wierzbicki w swym wystąpieniu krytykował m.in. rządy PO w Warszawie. _ To nie był dobry czas - można było zrobić więcej, lepiej i szybciej _ - ocenił.

Zapowiedział m.in. troskę o bezpieczeństwo lokatorów budynków zwracanych byłym właścicielom, rozwój budownictwa komunalnego, a także zapewnienie dostępu do kanalizacji wszystkim mieszkańcom Pragi. Obiecał ponadto usprawnienie pracy stołecznych urzędów, racjonalizację zatrudnienia w ZTM, bezpłatne miejsca w przedszkolach i żłobkach dla wszystkich warszawskich dzieci.

Zapewnił, że jeśli zostanie prezydentem, nie będzie podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej, a także oszczędności kosztem stołecznej kultury. Wierzbicki jest również zwolennikiem konsultacji z mieszkańcami wszystkich ważniejszych decyzji.

Wierzbicki ma 37 lat, jest absolwentem socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Od 3 lat kieruje stołecznymi strukturami SLD. W obecnej kadencji samorządu pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Warszawy. Wybory samorządowe, w których Polacy wybiorą m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędą się jesienią tego roku.

bFeluMni
Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/m291778.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sld;chce;kontroli;wydawania;srodkow;unijnych,231,0,1455079.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) SLD Chce kontroli wydawania środków unijnych - _ Jest to sprawa zbyt poważna, aby pozostawić ją tylko rządowi i jednej pani minister _ - uważa Leszek Miller.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/m206529.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sld;stawia;na;trzydziestolatkow;wymiana;pokolen,216,0,1450200.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wymiana pokoleń w SLD. To czas 30-latków Kandydaci SLD na prezydentów miast mają zostać wyłonieni do połowy lutego, jednak spora część z nich jest już znana.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/m292558.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;i;sld;zamierzaja;wspolpracowac;w;samorzadzie;regionu,38,0,1443622.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) PO i SLD zamierzają współpracować w samorządzie regionu Regionalne struktury obu partii zdecydowały formalnie o porozumieniu w tej sprawie dzisiaj.
bFeluMnC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)