Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SDL krytykuje debaty i zaprasza na kolejną

0
Podziel się:

Grzegorz Napieralski twierdzi, że jest zniesmaczony postawą polityków prawicy.

SDL krytykuje debaty i zaprasza na kolejną
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

SLD proponuje, by w poniedziałek w Sejmie spotkali się szefowie sztabów wyborczych partii zasiadających w parlamencie i uzgodnili warunki przeprowadzenia przedwyborczej debaty.

_ - Z niesmakiem przyglądam się temu, co prezentują dzisiaj politycy prawicy _ - podkreślił szef SLD Grzegorz Napieralski._ - Premier głównym tematem swojej konferencji prasowej robi debatę o debatach. To naprawdę niesmaczne w czasie, gdy ludzie tracą pracę _ - dodał Napieralski. W jego ocenie główną wymówką, by nie było debat, jest miejsce, na którym politycy mieliby się spotkać. Zadeklarował, że eksperci SLD, którzy pracowali nad programem Sojuszu, są gotowi debatować na każdym gruncie.

Jak zaznaczył, by debata mogła się odbyć, musi być dobrze przygotowana. - _ Polacy muszą mieć dostęp do takiej debaty, muszą mieć możliwość ją obejrzeć, wysłuchać, ocenić _ - ocenił Napieralski. Jak mówił, debata nie może być jak _ kodowany mecz i jeśli ktoś ma dekoder, to sobie obejrzy, a jak nie ma - to nie obejrzy meczu _. _ - To nie może być debata zorganizowana od tak, po partyzancku _ - dodał.

Szef sztabu wyborczego SLD Stanisław Wziątek zaproponował, by wszyscy szefowie sztabów partii, które mają swoje kluby w Sejmie, spotkali się w poniedziałek o godziie 12, _ by przedyskutować zarówno kwestie merytorycznej zawartości dyskusji, jak i określić charakter, miejsce i czas tej dyskusji _. Według Wziątka, wówczas wszystkie media na równych prawach będą miały możliwość transmisji z debaty, a Polacy będą mogli przekonać się jaki program mają partie polityczne i co je różni.

Premier Donald Tusk zapowiedział, że jest gotowy do debaty z liderami innych partii. Telewizja Polsat zaproponowała szefowi rządu udział w debacie z liderami innych partii. Tusk przyjął zaproszenie: _ Jestem. Godzina, po 18, jestem obecny _ - powiedział.

W dzisiejszej debacie nie weźmie udziału Napieralski. Jak powiedział rzecznik SLD Tomasz Kalita, szef Sojuszu ma wówczas inne zobowiązania wynikające z jego kalendarza.

Czytaj więcej o wyborach w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t137002.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;czeka;na;hall;ale;debaty;nie;bedzie,19,0,897043.html) PiS czeka na Hall, ale debaty nie będzie PiS zaprosiło na jutro minister edukacji do nowego centrum, które otworzył Jarosław Kaczyński. PO już odmówiła udziału.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t97439.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ludowcy;zapraszaja;po;i;pis;na;debate;do;siebie,137,0,895625.html) Pogodzą PO i PiS na "zielonej łące"? Prezes PSL Waldemar Pawlak przedstawił propozycję zorganizowania debaty wyborczej między PO a PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t154990.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/w;pis;sie;zagotowalo;wiem;czego;sie;boja,244,0,895220.html) W PiS się zagotowało. Wiem, czego się boją Sugerowanie spisku nie pomoże PiS-owi. Karty rozdaje Donald Tusk.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)