Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ściągalność alimentów niewiele, ale rośnie

0
Podziel się:

Z danych wynika, że w 2014 r. do kancelarii komorniczych wpłynęło 59,3 tys. spraw o egzekucję świadczeń alimentacyjnych. Roku wcześniej było ich 65,2 tys.

Ściągalność alimentów niewiele, ale rośnie
(Lech Gawuc/REPORTER)
bEISdUgR

Niewiele, ale rośnie poziom ściągalności alimentów - informuje ministerstwo pracy i polityki społecznej.

Z danych resortu pracy wynika, że w 2014 roku do kancelarii komorniczych wpłynęło 59,3 tys. spraw o egzekucję świadczeń alimentacyjnych. W roku 2013 było ich więcej, bo 65,2 tys.

W 2014 roku komornicy sądowi załatwili łącznie 48,2 tys. spraw o egzekucję świadczeń alimentacyjnych, podczas gdy jeszcze w 2013 roku 47,7 tys.

bEISdUgT

Jak informuje resort pracy, poziom skuteczności egzekucji należności alimentacyjnych mierzony stosunkiem liczby spraw załatwionych przez wyegzekwowanie świadczenia do łącznej liczby spraw załatwionych w danym okresie w 2014 r. wyniósł 19,43 proc. i był wyższy od tego w 2013 roku, kiedy to wyniósł 19,14 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Kręcą bat na alimentacyjnych dłużników Rzecznik praw dziecka Marek Michalak zwrócił się w tej sprawie do szefów resorów sprawiedliwości oraz pracy i polityki społecznej.
Komornicy chcą większej władzy Zarówno resort pracy, jaki i ministerstwo sprawiedliwości pracują nad zmianami dotyczącymi dłużników alimentacyjnych. Dadzą one nowe uprawnienia komornikom.
Nawet to nie motywuje do płacenia alimentów Skoro alimenciarze nie boją się konsekwencji rejestru, nie warto ponosić kosztów związanych z wpisywaniem ich do RDN - argumentuje Ministerstwo Sprawiedliwości.
bEISdUhu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)