Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Schetyna ostro: Platforma nie będzie faworytem

0
Podziel się:

- Musi być nowy program i nowi ludzie - taką receptę na sukces widzi główny konkurent Donalda Tuska w rządzącej partii.

Schetyna ostro: Platforma nie będzie faworytem
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

- Nie myślę, że spadek notowań PO w sondażach jest przejściowy. To efekt afery podsłuchowej i znużenia siedmioma latami rządów. Jeżeli nie zbudujemy nowej narracji i nie pokażemy nowej, głodnej walki i sukcesu Platformy, to nie będziemy faworytem w tych wyborach - mówił Grzegorz Schetyna, szef sejmowej komisji spraw zagranicznych w TVP Info.

Według ostatniego sondażu badania IBRiS Homo Homini dla _ Rzeczpospolitej _ chęć głosowania na PiS zapowiada 36 proc. Polaków przy 25 proc. poparcia dla rządzącej Platformy Obywatelskiej. Jednocześnie koalicja prawicowa PiS plus Polska Razem i Solidarna Polska mogą liczyć na 40 proc., a PO - na 24 proc. głosów.

Grzegorz Schetyna z PO przekonywał, że aby wygrać wybory do Sejmu za rok, jego partia musi pokazać, że jest w stanie walczyć. - To musi być nowy program. Nowi ludzie. Otwarcie na samorządy i młodych ludzi, którzy chcą angażować się w politykę, ale uważają, że polityka jest za daleko. Plus pomysł na młode pokolenie - taką receptę na sukces widzi Grzegorz Schetyna, który stwierdził, że młode pokolenie zbliża się do Janusza Korwin-Mikkego lub emigracji. – Wybory, wygra ta partia, która przedstawi alternatywę dla młodego pokolenia, szukającego pierwszej pracy. Oni muszą wiedzieć, że Polska ich potrzebuje. To jest wyzwanie dla partii politycznych i Platformy - podkreślił.

Schetyna nie chciał odpowiedzieć na pytanie czy stanąłby na czele rządu, gdyby premier Donald Tusk został szefem Rady Europejskiej. _ - Rekonstrukcja rządu będzie we wrześniu. Ale to Donald Tusk będzie wskazywał jak to będzie wyglądało. To on ma wizję - _ mówił.

Polityk powiedział tylko, że ważne jest aby_ Polacy mieli wpływ na politykę europejską _. Przekonywał także, że ma nadzieję, że w związku z embargiem Rosji na polskie warzywa i owoce, polscy producenci będą potrafili znaleźć nowe rynki zbytu.

Czytaj więcej w Money.pl
Najnowszy sondaż poparcia dla partii. Po aferze podsłuchowej Platforma... Zaskakująca roszada. Jest partia, która przegoniła SLD i pnie się w górę.
Gdyby wybory były w czerwcu, PiS zmiotłoby Platformę Czy afera taśmowa dodatkowo pogrąży ekipę Donalda Tuska?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)